TUNÇ, 'AMACIMIZ ENGELLEMEK DEĞİL HİZMET ETMEK'

MHP Safranbolu İlçe Başkanı Emre Barboros Tunç yaptığı basın açıklamasında geçtiğimiz pazart

Genel 18.06.2020, 16:38 18.06.2020, 16:38
120
TUNÇ, 'AMACIMIZ ENGELLEMEK DEĞİL HİZMET ETMEK'
banner36
MHP Safranbolu İlçe Başkanı Emre Barboros Tunç yaptığı basın açıklamasında geçtiğimiz pazartesi günü Safranbolu Belediye Meclisinde yaşanan encümen ve komisyon üyelikleriyle ilgili gelişmelere değindi.

MHP İlçe Başkanı Tunç, encümen ve komisyonlarda çoğunluğu sağladıklarından dolayı CHP’li Safranbolu Belediyesinde hizmetleri engellediklerine yönelik kamuoyunda bazı yorumların yapıldığını belirterek açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Safranbolu Belediye Meclisinde gerçekleşen son derece demokratik seçimlerin ardından yapılan bazı değerlendirmeleri hayret ve ibretle izliyoruz. Partimize mensup 1 Encümen üyesi ve 5 Belediye Meclis Üyesinin Sayın Belediye Başkanının her icraatına muhalefet edeceği ve çalışmalarını engelleyeceğine dair yapılan yorum ve değerlendirmeleri de şiddetle reddediyoruz.
Ayrıca, kıymetli meclis üyelerimizin Safranbolu’ya yapılacak hizmetlere muhalefet edeceğini, Sayın Başkanın çalışmalarını engelleyeceğini iddia edenlere de bu vesile ile şu soruları da sormak isteriz; “12 yıldır uyguladığı yönetim anlayışı ve hayata geçirdiği birbirinden değerli projelerle yalnızca bölgemizde değil, ülke belediyeciliğinde bir yıldız haline gelen değerli büyüğümüz Sayın Rafet Vergili’nin Safranbolu’ya yapmayı önerdiği hizmetlere Karabük Belediye Meclisinde kim hayır oyu vermiştir? Hayırcı meclis üyeleri arasında Safranbolu’da seçimleri kazanan ittifaka mensup isim var mıdır, yok mudur?

İhtisas Komisyonlarının 3’e düşürülmesi konusuna gelince;

Verilen önerge asla, iddia edildiği gibi bir siyasi partiyi yok etmeye yönelik değildir. Belediye Kanununun 21. Maddesi açıktır ve nettir.

Türk Milliyetçileri olarak bu güne kadar otla, çöple uğraşmadık. Sözleşmeli personeller aracılığıyla başka partilerin liderlerine hakaretler yağdırmadık. “Hepimiz aynı gemideyiz, Safranbolu’ya bir çivi çakandan Allah razı olsun” felsefesiyle hareket ettik ve yalnızca siyasi nezaket istedik. Ancak tüm uyarılarımıza rağmen maalesef aynı yaklaşımı karşı taraftan göremedik.

Bizler; “önce ülkem, sonra şehrim, en son partim” düsturu ile hareket bir davanın neferleri ve ülkemizin en zor dönemlerinde göğsünü ülkesi ve milleti için siper eden bir liderin temsilcileriyiz. Milliyetçi Hareket Partisi’nden Safranbolu düşmanı ve hizmet karşıtı çıkartmak isteyenlerin beyhude bir çaba içerisinde olduğunu belirtirken bu vesile ile; “Safranbolu için ne yaptınız da hayır dedik?” sorusunu da sormak isteriz."

Yorumlar (0)
banner11
banner12
-10
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74