TSO'DAN AÇIKLAMA 'ISRARLIYIZ'

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası yazılı bir açıklama yaparak yerli otomobil fabrikasının Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organiz Sanayi Bö

banner73
Genel 16.11.2017, 17:07 16.11.2017, 17:07
16
TSO'DAN AÇIKLAMA 'ISRARLIYIZ'
banner36

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası yazılı bir açıklama yaparak yerli otomobil fabrikasının Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organiz Sanayi Bölgesi’nde kurulması için ısrarcı olduklarını belirtti.

Yapılan açıklamada yerli otomobilde gelinen noktanın bir takım çevreleri rahatsız ettiğine dikkat çeken TSO yönetimi, Karabük'te istihdam imkanı ve iş fırsatlarının arttırılmasına yönelik birçok faaliyet içerisinde olduklarını da belirten açıklamalarda bulundu.

Karabük TSO yönetiminin yaptığı açıklamanın tamamı ise şu şekilde;

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi olarak başından itibaren yerli otomobil fabrikası kurulmasını desteklemekteyiz. Hatta bu hususta basından da takip edilebileceği üzere TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ile otomobil fabrikasının Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organiz Sanayi Bölgesi’nde kurulabileceğine dair görüşmeler gerçekleştirdik. Bu konuda ısrarımız ve görüşmelerimiz devam etmektedir. Bunun yanı sıra, Türk Milleti’nin bir rüyasının Sayın Cumhurbaşkanımızın gayretleriyle gerçeğe dönüşmek üzere olduğunu görmekteyiz. Ancak üzülerek müşahede etmekteyiz ki, projenin imzası bile bazı çevreleri rahatsız etmiştir. Şurası bilinmelidir ki,
Karabük TSO olarak her ne olursa olsun biz bu projenin başarıya ulaşması için elimizden gelen gayreti ardına kadar göstereceğiz. Kaldı ki, projenin başarılı olacağı, ortalığı esir almaya çalışan karamsar senaryolardan da bellidir.

Her zaman yerli ve milli düşünceyi kendisine rehber edinmiş Karabük TSO Yönetimi olarak, Karabük halkının geleceğine katkı sunmak ve Yüce Türk Milleti’nin menfaatlerini küresel ölçekte muhafaza etmek amacıyla yeni bir projeye imza atmanın gururunu yaşamaktayız. Teknopark ve Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ni Karabük’e kazandırmanın ardından, Yenice Mobilya Orman Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesi’nin başvurusunu da 14 Kasım 2017 tarihi itibariyle yapmış bulunmaktayız. Amacımız Karabük’ü tam kapasite olarak ekonomiye kazandırmak ve bu sayede teknoloji odaklı sürdürülebilir, kalıcı ve optimum bir iktisadi tablonun oluşumuna katkı sağlamaktır. Bu sayede Karabük’te istihdam artacak, yeni iş fırsatları doğacak, halkımızın refah seviyesi yükselecek ve üyelerimize piyasada kalıcılık sağlanacaktır. Karabük’ü ulusal, bölgesel ve küresel rekabette daha üst sıralara taşıyabilmek adına yürüttüğümüz bu çalışmaların Karabük’e hayırlı olmasını temenni ederken, proje paydaşlarımıza, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Faruk Özlü’ye, Karabük Valiliğine ve Karabük Milletvekillerine desteklerinden ötürü ayrıca teşekkürlerimizi sunarız.

Yorumlar (0)
12
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74