TOPRAK ALTINDA CAN PAZARI

Karabük’te bir inşaatın elektrik kablosunu döşeyen bir işçi, kayan toprağın altında kaldı. Beline kadar toprak altında kalan işçi, 2 saat s

banner73
Genel 27.08.2015, 12:05 27.08.2015, 12:05
17
TOPRAK ALTINDA CAN PAZARI
banner36

Karabük’te bir inşaatın elektrik kablosunu döşeyen bir işçi, kayan toprağın altında kaldı. Beline kadar toprak altında kalan işçi, 2 saat süren çalışma sonrası kurtarıldı.


CAN PAZARI

Olay, 5000 Evler, Bahçelievler Mahallesinde yapımı devam eden 5 katlı bir apartmanın inşaatında meydana geldi. Ahmet Erdoğan, apartman ile istinat duvarı arasında elektrik kablosu döşemek için kazılan yaklaşık 2 metre derinliğindeki kanalda çalıştığı sırada göçük oluştu.

Beline kadar toprağa gömülen Erdoğan’ı gören arkadaşları yardım istedi. Bunun üzerine olay yerine AFAD ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Erdoğan’ı kurtarmak için başlatılan çalışmalarda dolgu toprağın kaymaması için küreklerle ve tahtalarla set oluşturuldu.

İşçilerin elleriyle kazdığı toprak daha sonra kepçe ile dikkatli bir şekilde kazıldı. Son olarak ayakları çıkartıldıktan sonra kepçeye konan Erdoğan, arkadaşlarının ve kurtarma ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışması sonucu kurtarıldı.

Olay yerinde hazır bekletilen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Ahmet Erdoğan’ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
Yorumlar (0)
2
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74