SİNEK YUVASI ATIK LASTİKLER TOPLANIYOR

Karabük Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü taraf

Genel 28.03.2018, 15:21 28.03.2018, 15:21
11
SİNEK YUVASI ATIK LASTİKLER TOPLANIYOR
banner36
Karabük Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü tarafından sivrisineklerin üreme alanları olan Atık Oto Lastikleri tespit edilmiş ve şehir merkezinden toplanmıştır.

Oto Lastikçileri ise lastiklerin içerisine su girip, sivrisinek üreme alanı oluşturmayacak şekilde muhafaza etmeleri konusunda uyarılarda bulunulmuştur.

Karabük Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; “Sivrisineklerin üreme alanları göl, bataklık ve her türlü kirli, durgun sulardır.

Evlerimizdeki saksı altlarında biriken sularda bile sivrisinekler üreyebilir. Çünkü sivrisinekler yumurtalarını buldukları su birikintilerine bırakırlar. Bu yumurtalar larva ve pupa evrelerinden sonra uçkun evresine geçerek insanlara yaşam alanlarında rahatsızlık verirler.

Bu yüzden evlerimizde ve bahçelerimizde olan açık su kaynaklarını yok ederek ya da düzenli olarak değiştirerek sivrisinek üreme alanlarını yok etmeliyiz. Böylece daha rahat bir ortamda yaşamımızı sürdürebiliriz” denildi.

Toplanan atık lastikler ise polis okulunda eğitimlerde kullanılmak üzere Emniyet Müdürlüğü Polis Meslek Yüksek Okuluna teslim edilmiştir.   
Yorumlar (0)
18
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74