ŞEHİT AYBÜKE ÖĞRETMENİN BABASININ 'BABALAR GÜNÜ' HÜZNÜ

Batman'ın Kozluk ilçesinde PKK'lı teröristlerce 22 yaşında şehit edilen müzik öğretmeni Ş

Genel 20.06.2020, 18:37 20.06.2020, 18:37
71
ŞEHİT AYBÜKE ÖĞRETMENİN BABASININ 'BABALAR GÜNÜ' HÜZNÜ
banner36
Batman'ın Kozluk ilçesinde PKK'lı teröristlerce 22 yaşında şehit edilen müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın Karabük'te yaşayan babası Sadık Yalçın, Babalar Gününü kızına sarılamadan geçirecek olmanın hüznünü yaşıyor.İlk görev yeri Kozluk'ta, okulda karne dağıttıktan sonra evine dönüş yolunda dönemin Belediye Başkanı Veysi Işık'ın aracına teröristlerce açılan ateş sırasında ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede, henüz 7 aylık öğretmenken hayatını yitiren Yalçın'ın şehadetinin üzerinden 3 yıl geçti.

Aybüke öğretmenin Karabük'ün Safranbolu ilçesinde yaşayan babası Sadık Yalçın, 3 yıldır Babalar Günü"nü kızı olmadan geçirmenin hüznünü yaşıyor.

MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİ HER ZAMAN DAİM OLSUN


Baba Yalçın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'deki bütün babaların Babalar Günü'nü kutlayarak, Allah'tan hiçbir babayı evladından ayırmamasını diledi.

Kendisi için Babalar Günü'nün iyi geçmediğini belirten Yalçın, "Şehit babalarına, yüce Türk milletine Allah sabır versin, Şehit öğretmenler Necmettin Yılmaz, Neşe, Dilay'ın babalarına Allah sabır versin. Müslüman Türk milleti her zaman daim olsun." diye konuştu.

Kızı Aybüke'nin her Babalar Günü'nde kendisini kutladığını anlatan Yalçın, "Aybüke, özellikle anneler ve babalar günü gibi özel günleri hiç aksatmaz, bize hatırlatırdı. Şimdi o olmadığı zaman biz unutuyoruz. Bazen aklımıza gelmiyor ama sağ olsun valimiz, kaymakamımız, daire müdürlerimiz, emniyetimiz, jandarmamız bizi yalnız bırakmıyor bu özel günlerde. Hepsine teşekkür ediyorum. Yokluğunu bize hissettirmiyorlar." ifadelerini kullandı.

ARTIK BU MİLLET BİLİYOR, BUNU UNUTMASINLAR


Ülkenin terörle mücadelesinin devam ettiğini vurgulayan Yalçın, şöyle devam etti:

"Allah o mücadelede yola çıkanlara, askerlerimize, polisimize, devleti yönetenlere güç kuvvet versin. Acı haberler alıyoruz ara ara, Allah onların ailelerine de sabırlar versin. Yüce Türk milleti, vatan sağ olsun. Terörün nerelerden beslendiğini, nerelerden emir aldığını artık bu millet biliyor, bunu unutmasınlar." 

Yorumlar (0)
18
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74