ŞEHİT AİLESİNE MAAŞ BAĞLANDI

FETÖ DARBE GİRİŞİMİNİN YAŞANDIĞI GECE ŞEHİT OLAN, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNDEN METİN ARSLAN'IN AİLESİNE MAAŞ BAĞLANDI

Genel 30.08.2016, 15:23 30.08.2016, 15:23
10
ŞEHİT AİLESİNE MAAŞ BAĞLANDI
banner36
FETÖ DARBE GİRİŞİMİNİN YAŞANDIĞI GECE ŞEHİT OLAN, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNDEN METİN ARSLAN'IN AİLESİNE MAAŞ BAĞLANDI

MEHMET ALİ ŞAHİN;

"Biz şehitlerimize, onların yakınlarına devlet ve hükümet olarak tabii ki sahip çıkacağız"

ARSLAN

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz akşamı darbe girişimi sırasında İstanbul’da şehit olan Karabüklü Metin Arslan'ın ailesine maaş bağlandı.

Karabük Valisi Mehmet Aktaş, AK Parti Karabük milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Burhanettin Uysal, şehidin Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören annesi Şazi ve babası Zeki Arslan'ı ziyaret ederek, şehitlik maaşlarının bağlandığına dair tebligatı sundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın selamını aileye ileten Şahin, Başbakan Yıldırım'ın aileye gönderdiği mektubu aileye okuyarak teslim etti.

Şahin, burada yaptığı açıklamada, Metin Arslan'ın vatanı için şehit olduğunu söyleyerek, “Herkesin dünyada bir ömrü var. Nihayet vademiz gelince biz de geldiğimiz yere, bizi dünyaya gönderene geri döneceğiz. Erken gitti ama vatanı için gitti, şehittir. Sen de şehit anasısın. Biz şehitlerimize, onların yakınlarına devlet ve hükümet olarak tabii ki sahip çıkacağız" diye konuştu.

Şehidin yakınlarından birisine devletin sınavsız memurluk hakkı tanıdığını da belirten Şahin, her zaman şehit ailelerinin yanında olacaklarını aktardı.

arslannŞazi Arslan ise yanında taşıdığı şehit oğlunun resmini kendisini ziyarete gelenlere göstererek, "Bak gitti, oğlum görüyor musunuz, gitti. Darbe gecesi oğlumla konuştum. 'Orada durma çabuk gel, çok hastayım' dedim. 'Geleceğim' dedi. Oğlumu hiç görmedim. Gitti kayboldu" dedi.

Şahin, hastane yetkililerinden şehit ailesine kendi ailesi gibi bakmalarını isteyerek, devlet tarafından Arslan'ın anne ve babasına bağlanan maaş yazılarının bulunduğu zarfları takdim etti.
Yorumlar (0)
0
açık
banner23
banner17
banner18
banner39