SAHTE YEŞİL REÇETELİ İLAÇ OPERASYONU

Karabük Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinde tıbbi sekreterlik ve benzer işlerde görevli 4 B statüsünde 3 personel ile bir eczacı kalfası, sah

Genel 16.05.2019, 16:19 16.05.2019, 16:19
27
SAHTE YEŞİL REÇETELİ İLAÇ OPERASYONU
banner36

Karabük Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinde tıbbi sekreterlik ve benzer işlerde görevli 4 B statüsünde 3 personel ile bir eczacı kalfası, sahte reçete düzenleyerek yeşil reçeteli uyuşturucu özellikli ilaç temin ettikleri iddiası ile jandarma tarafından gözaltına alındılar.

Karabük Cumhuriyet Savcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, Karabük İl Jandarma Komutanlığı tarafından uzun süredir teknik ve fiziki takip sonunda yapılan operasyonda hastanede çalışan üç kişi ile bir eczane çalışanı gözaltına alındı.

Göz altına alınan hastane çalışanları, izinsiz ele geçirdikleri doktorların şifresi ile sisteme girerek yeşil reçete ile satılan uyuşturucu özelliği olan ilaçların reçetesini yazıp, anlaştıkları bir eczacı çalışanı sayesinde temin edildiği yönünde iddialar söz konusu.

Jandarma tarafından göz altına alınan üç hastane personeli ve bir eczacı çalışanının sorgulamasının ardından göz altı sayısının artabileceği de edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

 

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74