ŞAHİN, KARABÜK ZİYARETİNDE KONUŞTU

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ALİ ŞAHİN: “AK PARTİ'DE KURULDUĞUMUZ GÜNDEN BERİ BİR ÇATLAK OLUŞMAMIŞTIR. Ş

Genel 14.05.2016, 13:01 14.05.2016, 13:01
20
ŞAHİN, KARABÜK ZİYARETİNDE KONUŞTU
banner36
AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ALİ ŞAHİN:

“AK PARTİ'DE KURULDUĞUMUZ GÜNDEN BERİ BİR ÇATLAK OLUŞMAMIŞTIR. ŞİMDİ DE OLUŞMAYACAKTIR”

“O ÇATLAĞI KAPATMAK İÇİN TUTKAL OLURUM”

ŞAHİN MEHMET ALİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, partisinin 22 Mayıs’ta yapılacak olan olağanüstü kongresine ilişkin açıklamalarda bulundu. Şahin, “Biz her seçimde şampiyon olarak ortaya çıkmış olan bir kadroyuz. Kadronun değişmesi bizim şampiyon olmamızı engellemez” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük’ün Ovacık ilçesine bağlı Boyalı köyünde restore edilen cami açılışı sonrası vatandaşlarla bir araya geldi. 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak olan AK Parti Olağanüstü Kongresi öncesi açıklamalarda bulunan Mehmet Ali Şahin, AK Parti’nin her seçimde şampiyon olduğunu söyledi.

Futbol takımından örnek veren Mehmet Ali Şahin, “Biz bir şeye inanırız. Olanda hayır vardır. Ben kendimi bildim bileli bu mübarek söze hep inanmışımdır. Arka planı araştırmam. Olanda hayır vardır. Bunu şuna benzetiyorum, biz bir takımız. Sahada da bir takım yok mu mücadele eden. Takım kaptanı zaman zaman kenara çekilmez mi veya kendisi çıkmak istemez mi.

Kaptanlık pazu bandını da ya sahadaki oyunculardan birinin koluna takar veya onun yerine giren oyuncuya verir. Ama takım devam eder, oyun devam eder, mücadele devam eder. Millete hizmet devam eder. Bu görevi benden daha iyi yapacak olan genç yetenekli arkadaşlarımız var. Biz şu ana kadar ne görev verildiyse yerine getirmeye çalışmış olan bir kardeşinizim, bundan sonra da aynı çaba içerisinde olacağız. Dolayısıyla Türkiye’nin işleri aksamaz” dedi.

MEHMET ALİ ŞAHİN 2“KADRONUN DEĞİŞMESİ ŞAMPİYON OLMAMIZI ENGELLEMEZ”

Türkiye’nin büyük bir devlet olduğunun altını çizen Şahin, şöyle devam etti:

“22 Mayıs’ta yapılacak büyük kongre Türkiye’de hükümet işlerini aksatmaz. Biz her seçimde şampiyon olarak ortaya çıkmış olan bir kadroyuz. Kadronun değişmesi bizim şampiyon olmamızı engellemez. Yine şampiyon oluruz. Bir tarafta terörle mücadele, bir tarafta genel başkan değişecek acaba Türkiye’de işlerin aksamasına neden olur mu, hiçbir şey olmaz. Türkiye’de güçlü bir devletimiz var.

Güvenlik güçlerimiz, askerimiz, polisimiz; terörle mücadelede ant içtiler. Ailesine, çoluk çocuğuna haber vermeden o bölgede terörle mücadele için giden Mehmetçiklerimiz var, polislerimiz var. Onlar bu vatan için her an ölümü göze almış olan yiğitler, dolayısıyla bu milletin bu vatan sevgisi, bayrak, sevgisi olduğunca yüreğinde hiç kimse bu ülke insanına diz çöktüremez. Bu gücü de sizlerden alıyoruz.”

“O ÇATLAĞI KAPATMAK İÇİN TUTKAL OLURUM”

Bir gazetecinin "AK Parti'nin kongre kararı almasının ardından bazı basın organlarında odasını boşalttığı yönünde" haberlerin çıktığını hatırlatması üzerine Şahin, "22 Mayıs'ta AK Parti olağanüstü kongreye gidecek. Bu kongrede inşallah yeni genel başkanımızı ve tabii ki aynı zamanda başbakanımızı seçmiş olacağız. Benimle birlikte diğer genel başkan yardımcısı arkadaşlarımızın, genel sekreterimizin görevleri 22 Mayıs kongresine kadar devam edecek. Ancak kongrede seçilecek olan Merkez Karar Yönetim Kurulu'nda görevimiz olacak mı, olmayacak mı?

Olursa yeni genel başkanımız birlikte çalışacağı Merkez Yürütme Kurulu üyelerini hangi MKYK üyelerinden seçecek? Tamamen kendi takdiridir. O bakımdan kendisinin elini rahatlatmak için mevcut MYK üyeleri 'kuşkusuz görevlerimizi devam ettirmek istiyoruz' tavrı içinde olmamalıdırlar. Ben de kongre öncesi bir hazırlık yapmıştım, aynı göreve devam edemeyebilirim konusunda.

Ben görevimin başındayım. Kongreye kadar genel başkan yardımcısı olarak çalışmalarımı devam ettiriyorum. Bazı basın yayın organları benim böyle bir hazırlık içerisinde olduğumdan bahisle partide çatlak oluştuğunu ileri sürmüşlerdir. Çok şükür, çok badirelerden geçmiş olan AK Parti'de kurulduğumuz günden beri bir çatlak oluşmamıştır. Şimdi de oluşmayacaktır. Ufak bir çatlak görsem ben o çatlağı kapatmak için tutkal olurum. O bakımdan bizim ismimiz kullanılarak 'partide çatlak oluştu' ifadesi maksatlı bir ifadedir" dedi.

“BİR TAKIM DEĞİŞİKLİKLER OLABİLİR, HÜKÜMETTE DE OLABİLİR”

Partinin her zaman hizmetinde olduklarını da anlatan Şahin, "Genel başkanımız kim olursa olsun onun emrinde verilen görevleri başarıyla elimizden geldiği kadar iyi niyetle yerine getirmeye çalıştık. 22 Mayıs'tan sonra tabii ki parti yetkili organlarında bir takım değişiklikler olabilir, hükümette de olabilir. Sayın genel başkanın, başbakanın tasarrufu olacaktır. Bu süreç bizi güçsüz düşürmez. Biz yolumuza aynı inanç ve kararlılıkla devam ediyoruz. Biz böyle bir kadroyuz. O bakımdan benim üzerimden partimizi yıpratmaya dönük bir takım haberleri esefle karşıladığımı ifade etmek istiyorum" diye kaydetti.

"Bıyıklı mı bıyıksız mı başbakan" tartışmalarının hatırlatılması üzerine ise Şahin, "Bunlar insanların kendi tercihleridir. Bıyık bırakır, bıyık keser. Ben oldum olası böyleyim. Diğer arkadaşlarımız kendi tercihleridir. Bazı bıyıksız arkadaşlarımız bıyık bıraktılar. Bunu farklı bir şekilde yorumlamayı doğru bulmuyorum, doğrusu" ifadelerini kullandı.

MEHMET ALİ ŞAHİN 1"GENEL BAŞKANLIK BEKLENTİM YOK"

Şahin, yeni başbakanın kim olacağı yönünde yapılan anketlerde kendisinin önde olduğunun belirtilmesi üzerine şunları söyledi:

"Benim genel başkanlık beklentim yok, talebim de yok. Partim, tabi ki milletim bu hemşehrinize bir siyasinin üstlenebileceği en önemli görevleri verdi. Bunları da elimden geldiği kadar yerine getirmeye çalıştım. Dolayısıyla başka bir beklentim yok. Siyasi hayatımın sonuna kadar partim bana ne görev verirse onu yerine getirdim. Bizim partimizde bu sorumlulukları üstlenecek, kendisini iyi yetirmiş çok arkadaşımız var. Ben onlardan birinin göreve getirilmesi halinde onun başarılı olması için elimden gelen çabayı gösteririm."
Yorumlar (0)
27
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74