ŞAHİN 'HER YERE DE HES KURMAK GEREKMEZ'

TBMM Eski Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, partisinin Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi’nde düzenlenen İl Danışma Meclisi toplantı

Genel 31.03.2018, 23:40 31.03.2018, 23:40
61
ŞAHİN 'HER YERE DE HES KURMAK GEREKMEZ'
banner36

TBMM Eski Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, partisinin Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi’nde düzenlenen İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Şahin, "Her yere de HES kurmak gerekmez" diyerek Yenice halkıyla aynı yönde düşündüğünü dile getirdi.

Şeker Kanyonu'na yapılması planlanan Hidroelektrik Santrali (HES) konusunda Ak Parti Karabük teşkilatı olarak Yeniceliler ile aynı kanaatte olduklarına dikkat çeken Şahin, "Yenice’nin turizm açısından adeta bir cazibe haline gelmiş olan o Şeker Kanyonu’nun o şırıl şırıl akan suyu yok edilmemelidir. O tabi güzellik ortadan kalkmamalıdır. Evet enerjiye ihtiyacımız var. Türkiye’de üretilen enerjinin yüzde 30’u HES’lerden karşılanıyor. Ama her yerede HES kurmak gerekmez. Turizm açısından insanları davet edeceğimiz cazibe merkezlerini muhafaza etmek zorundayız. Bu konuda atılmış olan bir takım adımlar var. Müracaat edilmesi gereken başka yollar var. Yargıya müracaat etmelerini yargı kanalıyla haklarını aramalarını tavsiye etmiştim. İnşallah bu yolu da kullanacaklardır diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
-4
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74