ŞAHİN EMEKLİLERİN UMUDUNA SAHİP ÇIKTI

TOKİ BAŞKANI KARABÜK'E GELİYOR EVİ OLMAYAN EMEKLİLERİN EV

banner73
Genel 09.10.2015, 16:38 09.10.2015, 16:38
16
ŞAHİN EMEKLİLERİN UMUDUNA SAHİP ÇIKTI
banner36
TOKİ BAŞKANI KARABÜK'E GELİYOR

EVİ OLMAYAN EMEKLİLERİN EV SAHİBİ OLMASI İLE İLGİLİ PROJEYE ŞAHİN EL ATTI

EMEKLİLERE EV YAPMA PROJESİ İÇİN TOKİ BAŞKANI ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA KARABÜK’E GELECEK

MEHMET ALİ ŞAHİN “14’ÜN DE TOKİ BAŞKANI KARABÜK'E GELECEK, KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI İLE DE GÖRÜŞÜLECEK”

TOKİ MEHMET ALİ ŞAHİN

Eski Cumhurbaşkanlarından Turgut Özal'ın kurduğu Toplu Konut İdaresi'ni (TOKİ) kendi dönemlerinde daha da işlevsel hale getirdiklerini, konut sahibi olmakta zorluk çeken vatandaşları kira öder gibi konut sahibi yapmakta çok başarılı olduklarını ifade etti.

TOKİ'nin önemli bir projeye imza attığını, konut sahibi olamamış emeklileri çok ucuz taksitlerle konut sahibi yapacağını vurgulayan Şahin, emeklilerin 250 lira aylık taksitle 240 aya kadar ödeme yapacağını belirtti.
Karabük'te TOKİ'nin emekliler için konut yapacağını ve hazırlıkların devam ettiğini söyleyen Şahin, şuana kadar 7 bin emeklinin başvuruda bulunduğunu açıkladı.

HAYAL SATMADIĞIMIZI, SATMAYACAĞIMIZI O DA EN SONUNDA TESPİT ETMİŞ

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'nin 'bunlar hayal satıyorlar, mümkün değil bunu gerçekleştirmeleri' şeklinde açıklamada bulunduğunu da belirten Şahin, "Aslında belediye başkanı arkadaşımızın bundan mutluluk duyması gerekirdi. Çünkü TOKİ Karabük'e girdi, Safranbolu'da da TOKİ evleri var, hala deva etmekte olanlar var. Ama dün bir açıklama yapmış ona da sevindim. 'Biz TOKİ'yle bu konuda iş birliği yapmaya hazırız, arsa bulma konusunda yardımcı olabiliriz' diye bir açıklama yapmış çok memnun oldum. Demek ki hayal satmadığımızı, satmayacağımızı o da en sonunda tespit etmiş" şeklinde konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, TOKİ Başkanının, Emeklilere yapılması planlanan konut projeleri ile ilgili önümüzdeki hafta Karabük’e geleceğini ve Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ile de ‘Ne yapılabilir’ noktasında görüşülmek istendiğini belirtti.
TOKİ Başkanının Karabük'e geleceğini açıklayan Şahin, TOKİ başkanıyla birlikte Rafet Vergili'yi ziyaret etmek istediklerini kaydederek, şu açıklamalarda bulundu;

"Biz siyasi kavgalarla Türkiye'nin bir yere varamayacağını görmüş siyasi partiyiz. Bu kardeşiniz 30 küsur yıldır siyasetin içindedir, kısır çekişmelerle bu ülkeye hizmet edilemeyeceğini bizzat yaşamış kardeşinizdir. Safranbolu'ya da Karabük'e de inşallah TOKİ emekliler için ucuz konut yapacak. Rafet Beyin de 'bu işin içinde bende varım' demesi bizi ancak memnun eder. 'Hayal satıyorlar' sözünden 'bizde bu işin içinde olalım' noktasına gelmiş olması sevindiricidir, takdire şayandır.

Türkiye birlik beraberlik içerisinde, karşılıklı anlayış içerisinde daha ileri gidebilir. Partisel nedenlerle çekişmelerle sadece zaman kaybederiz, enerji kaybederiz. Bir değişiklik olmazsa önümüzdeki hafta, yani ayın 14’ü TOKİ Başkanı Karabük’e gelecek. Kendisine Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ile de görüşülmesi gerektiğini belirttim. TOKİ Başkanı Karabük’e geldiği zaman Sayın Vergili de ziyaret edilecek ve bu projede ne yapılabilir konuşulacak." dedi.
Yorumlar (0)
10
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74