ŞAHİN CANLI YAYINDA SORULARI YANITLADI

İnternet medyasının öncüsü Karabük Net Haber’in Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden canlı olarak yayınladığı programın konuğu AK Parti Karab

banner73
Genel 10.05.2018, 19:57 10.05.2018, 19:57
27
ŞAHİN CANLI YAYINDA SORULARI YANITLADI
banner36

İnternet medyasının öncüsü Karabük Net Haber’in Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden canlı olarak yayınladığı programın konuğu AK Parti Karabük Milletvekili ve 23. Dönem TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin oldu. Bölgenin siyaset büyüğü Şahin, 24 Haziran seçimleri üzerine merak edilen soruları cevapladı.

AK Partili Şahin, 24 Haziran seçimlerinde neden aday olmadığı yönündeki soruya “Aktif siyaset hayatıma 1983 yılında girdim, hesap edildiğinde 35 yıldır aktif siyasetin içindeyim. Türkiye Büyük Millet Meclisine de 1995 Aralık seçimleriyle İstanbul Milletvekili olarak girdim, demek ki 23 yıl geride kalmış. Dolayısıyla uzun sayılabilecek bir siyasi hayatım var. 24 Haziran’da yapılacak olan milletvekili seçimleri var, o gün aynı zamanda ilk defa yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi de var. Aday adaylığı başvurusunda bulunmadım ve bunun nedeni de konuşmamın başında da söylediğim sözlerden de bunu cevabını da çıkarabilirsiniz, uzun yıllardır siyasetin içindeyim.” dedi.

“Milletvekilliği bir meslek değildir”

Milletvekilliğinin bir meslek olmadığına dikkat çeken Mehmet Ali Şahin, ”Milletvekilliği, millet adına milletin verdiği yetkiyle üstlenilen bir sorumluluktur,  geçici bir görevdir. Dolayısıyla daha genç ve daha yetenekli arkadaşlarımızın önünü açalım. Onlar da milletimizin nihayetinde Karabük’ü konuşuyorsak Karabüklü hemşehrilerimizin vekilliğini parlamentoda yapabilsinler. Aynı zamanda uzun yıllardır siyasetin içinde olmamdan dolayı da bazı edindiğim tecrübeler var. Millete hizmet etmenin tek yolu milletvekilli olmak değildir, yani bir siyasi parti içinde siyasi partinin hedeflerine uygun çalışmalar yapmak için mutlaka milletvekili olmak şart değildir. Başka pozisyonlarda bile o siyasi partiye, millete hizmet edilebilir.” İfadelerini kullandı.

“Bu can bu tende olduğu müddetçe hizmet etmeye devam edeceğiz”

Milletvekili olmayışının hizmet etmesini engel bir durum teşkil etmediğini ifade eden Şahin, “Karabük Milletvekili aday adayı olmadınız, dolayısıyla milletvekili adayı da olamazsınız, Karabüklü hemşerilerimizin bundan sonraki taleplerini isteklerini yerine getirmeyecek misiniz diye bir soru çıktığında; Hayır, biz hangi pozisyonda bulunursak bulunalım bu can tende olduğu sürece imkanlar nispetinde milletimize, ülkemize ve Karabüklü hemşehrilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Hatta örnek olarak söylüyorum bugün vatandaşlarımızdan bize gelen talepler vardı ve ben aday değilim ama 24 Haziran’a kadar milletvekilliğim devam edecek. Ondan sonra da TBMM Danışma Kurulu bir karar almazsa eski meclis başkanları bulunduğum alanda yerimiz olacak ve milletimizin taleplerini yapabileceğimiz kadar yapacağız.” dedi.

“Emir telakki ederim”

Parti Genel Merkezi Üst Kurulu’nun bir değerlendirme yaparak aday olması yönünde görüş beyan edilmesi halinde yeniden Milletvekilliği adayı olabileceğinin sinyallerini veren Şahin, “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız da böyle bir kanaati ortaya koyarsa ben bunu emir telakki ederim.  Ama Karabük’te ki aday adayı olmuş arkadaşlarımızın bana ihtiyaç hissettirmeyeceğini düşünüyorum. Ben Aday olmasam da adaymış gibi Karabük’te olacağım ve sizde takip edin, beni yine köylerde göreceksiniz, ramazan ayı dolayısıyla merkezi köylerde toplu iftar yemekleri vermeyi planlıyoruz. Beni oralarda göreceksiniz, sokaklarda göreceksiniz. Karabük merkezde etkinliklerde göreceksiniz. Çünkü ben halen 24 Haziran’a kadar Karabük’ün Milletvekiliyim. Olmasam bile ben AK Parti’nin kurucuları arasında yer almış bir kişiyim. Hangi konumda olursak olalım biz liderimizin peşinde milletimizin isteklerini yerine getirmeye çalıştık bundan sonra da getirmeye çalışacağız.” dedi.

“Görevden kaçmam”

Aday adayı listesinin güçlü bir liste olduğunu belirten Milletvekili Mehmet Ali Şahin “Özetle aday adayı müracaatlarından bulunmuş arkadaşlarımızın içinde aday olacak üç kişinin çıkacağına inanıyorum. Bunu tabiî ki Genel Merkez üst kurulumuz değerlendirecek. Ama sana ihtiyaç var seninle girersek daha başarılı oluruz gibi bir tablo ile karşı karşıya kalırsak ve görev tebliğ edilirse ben bundan kaçmam.“ ifadelerini kullandı.

“Son derece önemli bir seçim”

24 Haziran’da yapılacak olan hem Cumhurbaşkanlığı hem milletvekilliği seçimlerinin Türkiye için adeta dönüm noktası olabilecek öneme sahip olduğunu vurgulayan Şahin, “16 Nisan2017 de milletimizin onayladığı Anayasa değişikliği ve bunun sonucunda Türkiye’ye getirilmesini karar verilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ilk defa bu seçimde taşları yerine oturtacak. Bu yeni sisteme Türkiye 24 Haziran’da geçmiş olacak. O bakımından son derece önemli bir seçimdir.” dedi.

“İlk turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ipi göğüsleyeceğini düşünüyorum”

24 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçileceği ve hem kendi araştırmaları hem de kamuoyu yoklamalarına bakıldığında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilk turda seçileceğini belirten Şahin, ”Ben ilk turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ipi göğüsleyeceğini ve Cumhurbaşkanı olarak seçileceğini düşünüyorum. “ ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74