SAFRANBOLU'DA SORUNLAR WHATSAPP İLE ÇÖZÜLÜYOR

Safranbolu Belediyesi tarafından ilçedeki problemlerin daha hızlı çözülmesi amacıyla başlatılan "Whatsapp İletişim Hattı" vatanda

banner73
Genel 01.02.2018, 16:48 01.02.2018, 16:48
84
SAFRANBOLU'DA SORUNLAR WHATSAPP İLE ÇÖZÜLÜYOR
banner36

Safranbolu Belediyesi tarafından ilçedeki problemlerin daha hızlı çözülmesi amacıyla başlatılan "Whatsapp İletişim Hattı" vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in talimatı doğrultusunda “Çek Gönder Birlikte Çözelim” sloganıyla geçtiğimiz aylarda hayata geçirilen Whatsapp İhbar Hattı, Safranbolu’da yaşayan vatandaşların Belediye ile ilgili istek ve şikayetlerinin çözümü için etkili bir iletişim aracı olarak kullanılıyor. İlçede yaşayan vatandaşlar belediyeye bağlı buldukları problemleri Whatsapp hattı üzerinden hızlıca görüntülü şekilde ilgili birime ulaştırıyor.

Ürkmezer’in bizzat ilgilendiği ve vatandaşlarla bire bir irtibat kurduğu hat üzerinden, Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü çalışmaları kapsamında bu güne kadar değerlendirmeye alınan toplam talep sayısı 185 ulaştı.

Bu taleplerden 149'u değerlendirilip gerekli çalışmalar tamamlandı. 36 talep ise 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan projelerin içerisine dahil edildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, “Safranbolu’da yaşayan vatandaşlarımızın bizlere doğrudan ulaşabilmeleri için ülkemizde oldukça yaygın olarak kullanılan Whatsapp iletişim hattını hayata geçirerek sorunları daha hızlı, vatandaşlarımızın gözü ile görerek çözüme ulaştırmak adına çalışma başlatmış idik. Hattımıza vatandaşlarımızın ilgisi oldukça yoğun. Gelen her talebe anında cevap vermeye, sorunları çözmeye gayret gösteriyoruz.” diye konuştu.

Whatsapp İletşim Hattına, duraklar, zamanla bozulan parke, bank, asfalt, parklarda bank yetersizliği, aydınlatmalar ile ilgili taleplerin geldiğini kaydeden Dr. Ürkmezer, “Ekiplerimiz ile gelen talepleri derhal değerlendiriyor ve ivedilikle yapılacak olanları yerine getiriyor, zaman isteyen çalışmaları da yıl içerisinde gerçekleştireceğimiz çalışmaları arasında alıyoruz. Vatandaşlarımız bu güne kadar olduğu gibi 0 532 327 62 04 nolu Whatsapp hattından iletişim kurabilirler.” dedi.

Vatandaşların ilgisine teşekkür eden Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, Beyaz Masa biriminin de yine her zaman olduğu gibi 153 nolu ücretsiz hattı ile vatandaşlara 7/24 hizmet vermeye devam edeceğini söyledi.

Yorumlar (0)
5
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74