SAFRANBOLU'DA EV YANGINI

EVİ YANAN VATANDAŞ KAYMAKAMI KARŞISINDA GÖRÜNCE YANGINI UNUTUP BORCUNU SÖYLEDİ Karabük'ün Safranbolu ilçesinde çıkan yangında t

Genel 07.03.2018, 12:28 07.03.2018, 12:28
24
SAFRANBOLU'DA EV YANGINI
banner36
EVİ YANAN VATANDAŞ KAYMAKAMI KARŞISINDA GÖRÜNCE YANGINI UNUTUP BORCUNU SÖYLEDİ

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde çıkan yangında tek katlı ev alevlere teslim olarak kül oldu. Yangını fark ederek kendisini dışarıya atan ev sahibi Metin Gezer, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Ürkmez’i karşısında görünce yangını unutup borcu olduğunu söyleyip para yardımı istedi.

Yangın, Safranbolu Atatürk Mahallesi Dikkaldırım Sokak'ta çıktı. Edinilen bilgiye göre, nedeni henüz bilinmeyen bir sebepten ötürü Metin Gezer'in oturduğu evde yangın çıktı. Ev sahibi Gezer, alevlerin sardığı evden hemen dışarı çıktı. Mahalle halkının durumun bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri evin olduğu bölgeye araç girmediğinden yaklaşık 100 metre boyunda hortum çekerek yangına müdahale etti. Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alırken, itfaiye ekipleri kısa sürede yangını söndürdü.

Ev sahibi Metin Gezer, çatıdan doğru bir ses geldiğini ve alevleri görünce kendini dışarıya attığını söyledi. Bu sırada olay yerine gelen Kaymakam ve Belediye Başkanvekili Fatih Ürkmezer’i karşısında gören Gezer, mahallede problemli olduğunu ve sürekli şikayet edildiğini kaydederek kendine kalacak bir yer istedi. Kendine kafadan kontak olduğunu söylendiğini ve cezaevinden çıktığını anlatan Gezer, daha sonra yangını unutup “Bazen hayal görür, gerçek sanır derler. Hayaller olmasa gerçekler olur mu, diyorum. Benim bin 750 lira borcum var. Dilekçe yazdım. Sistemde hükümlü gözüküyorum” diyerek Ürkemezer’den para yardımı istedi.

Kaymakam Ürkmezer ise gerekeni yapacaklarını söyleyerek aralarındaki konuşmalar ise gülüşmelere neden oldu. Yangında, tek katlı ev kullanılamaz hale gelirken polis yangınla ilgili soruşturma başlattı.

Yorumlar (0)
7
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39