SAFRANBOLU Z KÜTÜPHANE İLE TANIŞIYOR

Safranbolu Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Birimi tarafından hazırlanan “Öğrenciler Z Kütüphane İle Tanı

banner73
Genel 02.11.2017, 16:08 02.11.2017, 16:08
63
SAFRANBOLU Z KÜTÜPHANE İLE TANIŞIYOR
banner36

Safranbolu Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Birimi tarafından hazırlanan “Öğrenciler Z Kütüphane İle Tanışıyor”projesi hayata geçiriliyor.


Proje kapsamında ilçemizde bulunan tüm okullardaki kütüphanelerin teknoloji, donanım ve kaynak olarak zenginleştirilerek Z Kütüphaneye dönüştürülmesi hedeflenmektedir.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Dr. Fatih Ürkmezer’ in konuya olan özel hassasiyeti ve kişisel çabaları ile ekim ayında açılış toplantısı yapılan proje, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Yılmaz, gönüllü öğretmenler ve Proje Koordinasyon Birimi görevlilerinin katılımı ile başlatılmıştır.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Dr. Fatih Ürkmezer proje açılış konuşmasında; ‘Eğitimin en temel noktası okumakla başlar. Safranbolu gibi kültür, tarihin beşiği var sayılan bir kentte birincil önceliğimiz eğitimdir ve okullarımızdaki kütüphaneler de eğitimin temel taşıdır. Kütüphanelerimizin daha verimli kullanılması, teknolojik gelişmeler doğrultusunda yenilenmesi amacı ile hazırlanmıştır.

Safranbolu’da ilk defa gerçekleştirilecek olan ‘Zenginleştirilmiş kütüphane kurulum çalışması için “Öğrenciler Z Kütüphane İle Tanışıyor” projesi hazırlanmış ve okulların Milli Eğitim Bakanlığı sistemi üzerinden başvurarak ödenek talebinde bulunmuşlardır. Bakanlığın yaptığı ilk değerlendirmeler sonrası ilçemizden 4 okulun başvurusu kabul edilmiştir..’dedi.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V.Dr. Fatih Ürkmezer’in Milli Eğitim Bakanlığı ilgili birimlerle yaptığı görüşme ve takibi sonucu 420.000 liralık kaynak ilçemize sağlanmıştır.

Pansiyonlu olarak eğitim-öğretim veren; Şehit Murat Akdemir Proje İmam Hatip Lisesi, Safranbolu Anadolu İmam Hatip Lisesi, İMKB Güzel Sanatlar Lisesi ve Altın Safran İlköğretim Okullarına toplam 420.000 ₺ ödenek çıkartılmıştır.

Aralık ayı sonuna kadar tamamlanması planlanan Z Kütüphaneler Ocak 2018’de hizmete açılacaktır.
Yorumlar (0)
12
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74