SAFRANBOLU İDARİ KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Safranbolu’da yapılacak çalışmaların gözden geçirilmesi, teşkilatın ahenkli çalışması için gereken tedbirlerin alınması, varsa sorunların gid

banner73
Genel 20.12.2017, 12:27 20.12.2017, 12:27
19
SAFRANBOLU İDARİ KURUL TOPLANTISI YAPILDI
banner36

Safranbolu’da yapılacak çalışmaların gözden geçirilmesi, teşkilatın ahenkli çalışması için gereken tedbirlerin alınması, varsa sorunların giderilmesi amacıyla düzenlenen İdari Kurul Toplantısı Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer Başkanlığında toplandı.

İlçe Halk Kütüphanesi Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Serkan Özden, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Çalışır, Belediye Başkan Yardımcısı Kamil Temel ile Safranbolu’da hizmet veren tüm Kamu Kurumlarının Müdür ve İdarecileri katıldı.

Amacımız Safranbolu ve Safranbolu Halkının Hizmetin En İyisini Almasıdır

Bir Dünya Markası olan Safranbolu’da görev yapan tüm Kamu Kurumlarının katılımı ile gerçekleşen toplantının amacının Safranbolu ve Safranbolulu vatandaşların hizmetin en iyisini, en kalitelisini alabilmelerini sağlamak, bu hizmetleri alırken hizmetin ivedilikle, vatandaş memnuniyetini alarak verebilmek olduğunu ifade eden Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer; “İlçemizde görev yapan Kamu Personelimizin vatandaşlarımızın memnuniyetini ön planda tutarak, Kamu Hizmet Standartları çerçevesinde bürokrasiyi asgari düzeye indirerek daha hızlı ve kaliteli hizmet sunması, bu hizmetleri verirken vatandaşlara kibar ve nazik davranması, Sosyal Devlet anlayışının vatandaşlara hissettirilmesi gerekmektedir” dedi.

Bununla birlikte Belediye Başkanlığına bağlı birimlerdeki çalışan personellerin özveri içerisinde çalıştıklarının farkında olduklarını kaydeden Ürkmezer, yüksek performansla hizmet sunması, verilecek olan hizmetlerinde kısa sürede tamamlanmasının öncelik olması gerektiğini vurgulayarak; “Belediye rutin hizmetleri olan asfalt, kaldırım, restorasyon, alt yapı, üst yapı, çevre temizliği gibi çalışmalarını ifa ederken Safranbolu’da hayatlarını idame ettiren vatandaşların huzurunu, rahatını da düşünerek, verilecek olan rahatsızlığı asgariye indirerek yalpalı diye konuştu.

Devletimize karşı yapılan bütün eylem ve provokatif faaliyetlere karşı dikkatli ve duyarlı olunması, gerekli önlemlerin alınarak, kurumlar arası bilgi alışverişinin artırılması gerektiğinin altını çizen Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, şöyle konuştu: Tüm kurumlarımız uyum içerisinde, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunarak, Devletimize, Milletimize karşı olası provokasyonlara karşı önlemlerin alınması gerekmektedir.

Çocuklarımızı Her Türlü Zaralı Alışkanlıktan Korumalıyız

Bağımlılıkla mücadele için İlçe Milli Eğitim, Belediye, Müftülük ve Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğündeki faaliyet kurslarında gençlere uyuşturucu, alkol, sigara, kumar ve aşırı internet kullanımı ile ilgili eğitimlerin verilmesinin bu mücadeleye büyük katkı sağlayacağını belirten Ürkmezer; “İlçemizde suça sürüklenen çocuklar ve mağdur çocuklara kurumlar arası eşgüdüm sağlanarak korunarak sahip çıkılmasının, çeşitli spor faaliyetleri, yeni projeler ile geleceğimiz olan çocuklarımızın yarınlara daha da güvenle bakmalarının sağlanacağını düşünmekteyim” dedi.

Toplantı, kamu kurumaları ve kapalı alanlardaki bazı yasaklara çok daha dikkat edilmesi ve denetimlerin yapılması, enerji verimliliği, vatandaş memnuniyeti gibi daha pek çok konu ile Birim Müdürleri ve İdarecilerinin taleplerinin dinlenmesi ile son buldu.

Toplantının sonunda Safranbolu’ya hizmet veren herkese teşekkür eden Safranbolu kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, Dünya Miras Kenti Safranbolu için tüm personelin mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan tüm mesai arkadaşlarıma görevlerinde başarılar diliyor, teşekkür ediyorum” dedi

Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74