SAADET PARTİSİNDEN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Karabük Saadet Partisi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda; "10 Ocak

banner73
Genel 10.01.2019, 13:14 10.01.2019, 13:14
53
SAADET PARTİSİNDEN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
banner36
Karabük Saadet Partisi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yayınladığı mesajda;

"10 Ocak 1961 yılından itibaren "Çalışan Gazeteciler Günü" olarak anılan bu önemli günde, siz değerli basın mensuplarını içtenlikle tebrik ediyoruz. 

Bilgiye ulaşmanın kolay olduğu fakat doğru bilgiyi bulmanın zorlaştığı günümüzde, basın mensubu kardeşlerimizin büyük bir özveri ile çalıştıklarının farkındayız. Bu sebeple hak ve adaletin  tesisi için kaleminizden dökülen her bir sözcüğün, bizim için değeri oldukça büyüktür. Bu kutsal vazifenizde bizlerin desteği her zaman sizinle olacaktır.

Ülkemizde; kişi hak ve özgürlüklerine dayalı, düşünce ve ifade hürriyetinin ilke edinildiği, basın mensuplarının görevini özgürce gerçekleştirebildiği; örgütlenme ve sendikalaşma haklarını mümkün kılan bir ortamın ivedilikle sağlanması gerekmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik ve sosyoekonomik sıkıntıların bir an önce sona eriği; siyasi kutuplaşmalardan uzak, barışın, huzurun ve refahın tesis edildiği siz gazetecilerin evrensel basın ilkeleriyle tarafsız ve etik kurallara bağlı olarak mesleklerini icra edebilecekleri bir iletişim ortamına ulaşmak ortak hür şartlarda yönetiliyor demektir.

Ayrıca terör ve savaş gibi olumsuz şartlarda çalışmak zorunda kalan ya da iş bulamadığı için çalışamayan, internet medyası gibi yasal boşluk taşıyan alanlarda çalışarak mağdur olan gazeteciler başta olmak üzere bütün basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyoruz." dedi.
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74