REKTÖR POLAT ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERLE KAMP YAPTI

Karabük Üniversitesi’nin 7 farklı ülkeden 80’e yakın uluslararası öğrencisi, üniversite

Genel 14.08.2017, 15:43 14.08.2017, 15:43
15
REKTÖR POLAT ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERLE KAMP YAPTI
banner36

Karabük Üniversitesi’nin 7 farklı ülkeden 80’e yakın uluslararası öğrencisi, üniversitenin öğrenci konseyinin düzenlediği kampta bir araya geldi.


Aladağlar piknik alanında gerçekleşen kampa Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güneş, Genel Sekreter Yardımcıları ve bazı daire başkanları katıldı.  

Uluslararası öğrencilerin kaynaşma kampı sabah ilk olarak öğrencilerin çadırları kurmasıyla başladı. Daha sonra hep birlikte kahvaltı yapıldı. Kahvaltının hemen sonrasında ise; ok atma, masa tenisi, voleybol, langırt, futbol ve mangala gibi aktiviteler yapıldı. Yapılan aktivitelerin pek çoğunda Rektör Polat da öğrencilere eşlik ederek öğrencilerle birlikte masa tenisi, voleybol ve mangala oynadı, ok attı.

Kamp ateşi etrafında Rektör Polat öğrencileri dinledi

Akşam yemeğinin arkasından kamp ateşi yakıldı. Kamp ateşi etrafında toplanan uluslararası öğrenciler Rektör Prof. Dr. Refik Polat ile kendi durumları hakkında istişarelerde bulundu. Burada öğrencilere hitap eden Rektör Polat: “Öğrenci konseyi ile birlikte organize ettiğimiz etkinliğimize hoş geldiniz.

Bu etkinliğin düzenlenmesindeki amaç hem sizlerin kaynaşmasını sağlamak hem de sizleri evinizde gibi hissettirmektir. Biz bir bütünüz, ayrımız gayrımız yok. Umarım güzel vakit geçirmişsinizdir. ”diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat konuşmasının arkasından uluslararası öğrencilere söz vererek onların üniversite eğitimi ve günlük hayatları ile ilgili yaşadıkları sıkıntıları ve önerilerini dinledi.  

Uluslararası öğrencilerin kaynaşma kampı ertesi sabah çadırların toplanması ve hep beraber kahvaltı yapılmasıyla sona erdi.
Yorumlar (0)
11
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74