REKTÖR POLAT DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDAKİ'AFRİKA'TOPLANTISINA KATILDI

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Dışişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen “Afrika” konulu to

banner73
Genel 29.03.2018, 16:29 29.03.2018, 16:29
13
REKTÖR POLAT DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDAKİ'AFRİKA'TOPLANTISINA KATILDI
banner36
Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Dışişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen “Afrika” konulu toplantıya katıldı.

Dışişleri Bakanlığında gerçekleştirilen ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ümit Yardım başkanlığında düzenlenen toplantıda, Türkiye’nin Afrika politikaları ve gelecekte Afrika ile ilgili yapılacak çalışmalar hakkında istişareler yapıldı.

Son dönemlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yol göstericiliğinde Türkiye ve Afrika ülkeleri arasında yapılan yatırım ve iş birlikleri giderek önem kazanmaya başladı.

Karabük Üniversitesi de bu doğrultuda eğitim alanında bazı Afrika ülkeleri ile iş birlikleri geliştirdi. Bu iş birlikleri neticesinde Karabük Üniversitesi 2017 yılında Çad’da bulunan Encemine Üniversitesi ile protokol imzalayarak, 215 Çadlı öğrenciyi Karabük Üniversitesinde eğitim görmesi için kabul etti.

Dışişleri Bakanlığında gerçekleştirilen toplantıda Rektör Polat, Karabük Üniversitesinin Çad ile olan uluslararası öğrenci bazında ilişkileri ve önümüzdeki dönemde yapılmak istenen faaliyetler hakkında bilgi ve önerilerini aktardı. Toplantıda ayrıca Çad ile eğitim alanında kurulan iş birliği sürecinde yaşanan sorunlara da değinildi.
Yorumlar (0)
7
açık
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74