POLİS ZANLIYI OYUNA GETİRDİ

KÜÇÜK BAŞ HAYVAN SATMA BAHANESİ İLE GASP ETTİLER İSTANBUL’DAN HAYVAN SATIN ALMAYA GELDİ GASP EDİLDİ

Genel 23.01.2016, 16:09 23.01.2016, 16:09
14
POLİS ZANLIYI OYUNA GETİRDİ
banner36
KÜÇÜK BAŞ HAYVAN SATMA BAHANESİ İLE GASP ETTİLER

İSTANBUL’DAN HAYVAN SATIN ALMAYA GELDİ GASP EDİLDİ

4 GASPÇIYI POLİS AKIL ALMAZ OYUNLA EMNİYETE GETİREREK YAKALADI

POLİS

İstanbul’dan küçük baş hayvan almak için Karabük’e gelen bir kişi kendisi ile irtibata geçen 4 kişi tarafından gasp edilerek 25 bin TL’sini çaldırdı.

Edinilen bilgiye göre, H.Y (23) isimli şahıs internet üzerinden küçük baş hayvan satışı ile ilgili gördüğü ilanla kendilerini Karabüklü olduklarını söyleyen şahıslarla irtibata geçerek, Karabük’e geldi. Şehirler arası terminalde kendini karşılayan Soner V. (33), Orhan T. (24), Ferhat Y. (24) ve Ferdi Y. (25) ile birlikte Soğuksu mahallesine gitti.

Tenha alanda H.Y, kendisini hayvan taciri olarak gösteren 4 kişi tarafından tartaklanarak üzerinde bulunan 25 bin TL’sini alarak kayıplara karıştı. H.Y daha sonra polis ekiplerini arayarak gasp edildiğini söyledi. İfadesi alınan H.Y’nin verdiği bilgiler ışığında çalışma yapan Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, şahısların kimliklerini tespit etti.

POLİS’İN AKIL ALMAZ OYUNU

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri kimliklerini tespit ettikleri şahıslardan Soner V.’nin geçtiğimiz Aralık ayında Karabük’te sahte altın olayından dolayı KOM Şube Müdürlüğünce işlem yapıldığını tespit edince şahsıları yakalamak için akıl almaz bir yola başvurdu. Soner V. ile irtibata geçen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Aralık ayında meydana gelen olayda sahte altınların içinde yapılan incelemede bazı altınların gerçek olduğu bilgisini vererek gelip teslim almasını istedi.

Bunun üzerine Soner V. Orhan T. (24) ve Ferhat Y. (24) sözde gerçek olduğunu bildikleri altınları almak için Karabük Emniyet Müdürlüğü’ne gelince Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. Gasp olayına karışan Ferdi Y.’de diğerlerin şahsıların kendisini araması ile Karabük’e geldiğinde gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 4 kişi Emniyette yapılan sorgularının ardından tutuklanama istemiyle Karabük Adliyesine sevk edilirken, şahısların daha öncede, gasp,yapma, dolandırıcılık ve adam yaralama gibi 15 suçtan sabıkası olduğu da tespit edildi.
Yorumlar (0)
5
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39