OKULLARA İŞKUR DESTEKLİ ÖZEL GÜVENLİK

İŞKUR ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokolle merkez ve ilçelerde 30 özel güvenlik görevlisi göreve başladı.

banner73
Genel 20.11.2017, 11:08 20.11.2017, 11:08
18
OKULLARA İŞKUR DESTEKLİ ÖZEL GÜVENLİK
banner36

İŞKUR ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokolle merkez ve ilçelerde 30 özel güvenlik görevlisi göreve başladı.


Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı,İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “daha güvenli bir eğitim ortamı için toplum yararına program protokolü  kapsamında , İlimizde de, İŞKUR ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokolle 30 Özel Güvenlik Görevlisi okullarda göreve başladı.

Göreve başlayan Özel Güvenlik Görevlileri ile  yapılan toplantıda, konu ile ilgili bilgi veren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Coşkun GÜVEN, Toplum Yararına Programlar kapsamında her yıl düzenli olarak okullarımızda temizlik hizmetlerinde değerlendirilmek üzere destek personeli verdiklerini, buna ilave olarak da, ilk defa bu eğitim öğretim döneminde Bakanlıklarımız arasında yapılan protokol kapsamında İlimizde 30  Özel Güvenlik Personelinin okullarda göreve başladığını belirtti.

Okullarımızda okuyan gençlerimizin daha sağlıklı ve daha güvenli ortamlarda eğitimlerini sürdürebilmelerine destek olmak amacıyla başlatılan projeyi çok önemsediklerini belirten İl Müdürü GÜVEN, okullarımıza dışarıdan gelebilecek tehlikeleri minimum seviyeye indirebilmek ve güvenli okul ortamı sağlanmasını amaçladıklarını,  Başlatılan Tolum Yararına Program 30.06.2018 tarihine kadar devam edecek olup, katılımcı Özel Güvenlik Görevlilerinin Maaş ve SGK primleri İŞKUR tarafından finanse edilecektir ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali KÖSE ‘de , Kurumlar arası işbirliği örneği olan Güvenli Okul protokolü ile , ilk etapta Merkez ve İlçelerimizde bulunan Liselerimizde görevlendirilen 30 sertifikalı Özel Güvenlik Görevlisinin işe başlatıldığını, eğitim öğretiminin daha güvenli olması yönünde başlatılan bu uygulamanın çok faydalı olacağını belirterek, desteklerinden dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.

Toplum Yararına Program kapsamında göreve başlatılan sertifikalı 30 Özel Güvenlik Personeline yönelik yapılan oryantasyon eğitiminin ilk bölümünde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Coşkun GÜVEN ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali KÖSE , katılımcılara dikkat edilmesi gereken hususlar ve uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirme de bulundular.
Yorumlar (0)
12
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74