OKULA DESTEK PROJESİ KURSLARI DEVAM EDİYOR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında Ekonomik imkânsızlıklar nedeniyle aileleri bakmakta güçlük çekti

Genel 15.01.2018, 13:02 15.01.2018, 13:02
24
OKULA DESTEK PROJESİ KURSLARI DEVAM EDİYOR
banner36

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında Ekonomik imkânsızlıklar nedeniyle aileleri bakmakta güçlük çektiği için maddi olarak desteklenen çocuklara, sosyal, kültürel, sanatsal ve akademik olarak da desteklemek için bir proje başlatıldı.

Safranbolu Belediyesi Kültür ve Eğitim Merkezi (SAKEM)’de, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün Yürüttüğü "Okula Destek Projesi” kapsamında hafta sonu devam eden sanatsal kurslara çocuklarımızın katılımlarını sağlayarak üzerine düşen görevi yerine getiriyor.

13.01.2018 tarihinde başlayan ve 25.05.2018 tarihine kadar devam edecek olan, bununla beraber Kokulu taş, Ahşap boyama, Ebru, Keçe, obje yapımı, Resim, Keman, İşaret dili, Akıl oyunları gibi kursların verildiği çocukların proje kapsamında ailelerde çocuk adına farkındalık oluşturulması, çocuklara okul dışı zamanlarını kaliteli ve verimli kullanabilecekleri ortam ve imkânların sunulması amaçlanıyor.

Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi Yetkililerinden alınan bilgiye göre, 30 çocuğun faydalandığı SAKEM kurslarında pek çok alanda kurslar verilmekte.

Evlatlarımız bu kursla ile sosyalleşme, el becerisi kazanma gibi imkanlar bulurken diğer yandan da hoşça vakit geçiriyorlar” denildi.

Yorumlar (0)
26
açık
banner17
banner18
banner39
banner74