O GÖRÜNTÜLERE EMNİYETTEN AÇIKLAMA

Karabük’te geçtiğimiz hafta meydana gelen bir olayda bir vatandaş tarafından çekilen polislerin joplu müdahalesinin ortaya çıkması sonrası Karabük

banner73
Genel 03.11.2017, 14:55 03.11.2017, 14:55
16
O GÖRÜNTÜLERE EMNİYETTEN AÇIKLAMA
banner36

Karabük’te geçtiğimiz hafta meydana gelen bir olayda bir vatandaş tarafından çekilen polislerin joplu müdahalesinin ortaya çıkması sonrası Karabük Emniyet Müdürlüğü yazılı basın açıklaması yaptı.

Emniyetten yapılan açıklamada, bahse konu olayda şahsıların alkollü olduğu ve trafik ekiplerinin görevlerini yapmalarını engellediği belirtilerek, “ Bahse konu olay ile ilgili olarak; 24.10.2017 tarihinde saat 00:10 sıralarında 155 Polis İmdat hattını arayan bir vatandaşımızın alkollü bir şahıs tarafından aracına vurulduğu ve trafik ekibi talebi doğrultusunda olay yerine ekip sevk edilmiş, olay yerine giden trafik ekibi şahısların alkollü olması ve fiili mukavemette bulunarak görev yapmalarına engel olduklarından dolayı takviye ekip talep etmiş. Olay yerine intikal eden takviye ekiplerimiz tarafından Kanunların görevlilerimize verdiği yetki dâhilinde müdahale edilmiştir. Taraflar hakkında gerekli işlemler yapılmak üzere Polis Merkezi Amirliğine götürülmek istendiğinde şahıslar görevlilerimize ve müracaatçı şahsa yönelik tehdit ve hakaretlerle fiziki saldırılarda bulunmuşlardır. 4 Polis memurunun adli raporu mevcut olup bazı teçhizatlara da zarar vermişlerdir. Müdahale esnasında almış olduğu alkolünde etkisi ile rahatsızlanan şahıs için olay yerine sağlık ekipleri istenmiş ve gerekli müdahale yapılmıştır. Konu ile ilgili adli-idari soruşturma ve inceleme devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74