MİNİKLERDEN YERLİ MALI HAFTASI KUTLAMASI

Safranbolu Belediyesine bağlı Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi (SAKEM) bünyesinde hizmet veren Müzik Okulu eğitime devam ediyor. İlçe

Genel 18.12.2018, 11:47 18.12.2018, 11:47
52
MİNİKLERDEN YERLİ MALI HAFTASI KUTLAMASI
banner36

Safranbolu Belediyesine bağlı Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi (SAKEM) bünyesinde hizmet veren Müzik Okulu eğitime devam ediyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde eğitim alan öğrenciler Yerli Malı Haftasını kutladı.

Yerli malı tüketiminin öneminin anlatıldığı ve her yıl 12- 18 Aralık arasında kutlanan Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası, halk arasında Yerli Malı Haftası olarak bilinmekte ve okullar bu haftayı çeşitli etkinliklerle kutlamaktalar.

Müzik Okulu öğrencilerinin şiirleri ile başlayan program renkli görüntülere sahne oldu. Yerli Malı Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte çocuklar, renk renk kartonlardan yaptıkları ve üzerine de çeşitli meyvelerin fotoğraflarını yapıştırdıkları taçları taktı. Evlerinden getirdikleri yiyecekler ile renkli bir sofra hazırlayan minkler, bu birbirinden güzel yiyecekleri arkadaşları ile paylaşmanın mutluluğunu yaşarken güzel ve keyifli bir gününü tadını çıkardı.

Yerli malı kullanımının önemine vurgu yapan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer yerli malı alınması halinde üretime katkı olacağını ve ülkenin kazanacağından söz ederek şu sözlere yer verdi ‘’ Ne kadar çok üretirsek o kadar zengin bir ülke oluruz. Üretimden uzaklaşırsak bir o kadar dışa bağımlı oluruz. Yerli malını ne kadar çok tercih edersek biz de o kadar başarılı bir ülke konumuna geliriz. Bu konuda çocuklarımızı bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz etkinlik umarım amacına ulaşmıştır’’dedi.

Yerli Malı Haftası etkinliğine katılan aileler ve Öğretmenler çocuklarla hoşça vakit geçirdi.

Yorumlar (0)
18
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74