MİLLETVEKİLİ UYSAL'DAN 29 EKİM MESAJI

AK Parti Karabük Milletvekili Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolas

banner73
Genel 28.10.2017, 18:09 28.10.2017, 18:09
11
MİLLETVEKİLİ UYSAL'DAN 29 EKİM MESAJI
banner36

AK Parti Karabük Milletvekili Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolasıyla mesaj yayımladı.

Milletvekili Uysal mesajında: “29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyetimizin 94. kuruluş yıldönümü coşkusunu, millet olarak hep birlikte paylaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 94 yıllık tarihi, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren, attığımız her adımda ders almamız gereken bir dönemdir. Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sadece kendi vatandaşlarının değil, aynı zamanda bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplulukların da umut kaynağıdır.

15 Temmuz 2016 gecesi, tüm sömürgeci güçlerin desteğini arkasına alan gözü dünmüş bir katliam şebekesi olan FETÖ Terör Örgütüne karşı göğüslerini siper eden halkımız, şanlı tarihinden aldığı feraset, milli ve manevi değerlerimizin kazandırdığı iman ve cesaret ile bu kahpe girişimi hep birlikte bertaraf etmiştir.

15 Temmuzdan sonra milletimiz ve demokrasimiz çok daha güçlü, ülkemiz çok daha itibarlıdır. Kardeşlik hukukumuzu ve demokrasimizi daha da geliştirerek, ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ diyerek yolumuza devam edeceğiz. Bir yandan huzur ve güven ortamını tam anlamıyla tesis ederken, diğer yandan ülkemizin her alanda ilerlemesi için çabalarımızı artırarak sürdüreceğiz. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşma yolundaki proje
ve reformlarımıza daha kararlı bir şekilde devam edeceğiz.

Bu duygularla, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları bir kez daha bizlere vatan kılan tüm gazilerimizi, şehitlerimizi rahmetle, minnetle yad ediyor, Karabüklü hemşehrilerimin ve tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.” dedi.

Yorumlar (0)
14
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74