MEHMETÇİĞE SAFRANBOLU KITIRI

Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen "Zeytin Dalı" harekatında görev yapan Mehmetçiğe destek olmak amacı ile Safranbolu Kültür ve

Genel 02.02.2018, 14:04 02.02.2018, 14:04
23
MEHMETÇİĞE SAFRANBOLU KITIRI
banner36

Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen "Zeytin Dalı" harekatında görev yapan Mehmetçiğe destek olmak amacı ile Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezinde (SAKEM) hazırlanan 2200 paket "Safranbolu Kıtırı" sınır birliğine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) uluslararası gastronomi yarışmasında 2017 yılında şefler kategorisinde dünyada 2. Türkiye’de ise 1.'lik ödülü alan ve Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi (SAKEM) mutfağında hazırlanan Safranbolu Kıtırı, Zeytin Dalı Harekatında görev alan Mehmetçiğe ulaştırılacak.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer’in eşi Miray Ürkmezer, SAKEM Öğretmenleri ve gönüllü katılımcılar tarafından hazırlanan 2200 paket Safranbolu Kıtırı kolilere konulduktan sonra operasyon bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Paketlerin gönderilmesinin ardından duygularını dile getiren SAKEM mutfak öğretmenlerinden Zeynep Küskü, Ülkemizi tehdit eden unsurları bertaraf etmek üzere canlarını ortaya koyan Mehmetçiklerimize bir nebze olsun destek olmak için SAKEM mutfak ekibi ve gönüllü bayanlar ile bir araya gelerek tazeliğini ve lezzetini uzun süre muhafaza eden Safranbolu Kıtırını yaptıklarını ifade ederek, “ İnanıyoruz ki Safranbolu Kıtırı onlara inşallah şifa olacaktır. Badem, fındık, fıstık ve un ile yapılan ürünümüz tazeliğini uzun süre muhafaza edebilmektedir. Biz bunu Mehmetçiğimize dualarla yaptık. İnşallah şifa olsun. Bizle onurla, gururla hazırladık. Askerlerimizi düşünürken oldukça duygusal anlar da yaşandı. İnşallah desteğimizin devamını da getirmeyi düşünüyoruz” dedi.

Emeği geçen herkese teşekkür eden Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer ise, Afrin’de teröre karşı savaşan, her geçen gün çok daha büyük başarılarla bunları yok eden Mehmetçiklerimize destek olmak amacı ile SAKEM eğitmenleri ve gönüllü bayanlardan oluşan bir gurup tarafından Safranbolu Kıtırı hazırlandı” dedi.

Bu desteğin kocaman bir çuvalda bir pirinç tanesi olduğunu kaydeden Ürkmezer, “Kalbimizle, dualarımız ile Mehmetçiğin yanındayız. İnşallah bu terör belasını en kısa zamanda def edecekler ve Büyük Türk Milleti olarak, bu birlik ve beraberlik ruhu içerisinde her zaman bu tür belalara karşı zaferler kazanmaya devam edeceğiz. Safranbolu Belediyesi olarak küçük bir katkı sağlamış olursak kendimizi mutlu addederiz. Bu uğurda Şehit olan evlatlarımıza Allah’tan rahmet, Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun” diye konuştu.

Batman’da terör örgütünün hain saldırısı sonucu Şehit olan Aybüke Öğretmenin annesi Zehra Yalçın hanımefendi de Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezini ziyaret ederek destek verdi.

Yorumlar (0)
0
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39