MEHMET UZUN'DAN BERAT KANDİLİ MESAJI

KARABÜK İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERİ MEHMET UZUN'DAN BERAT KANDİLİ MESAJI

banner73
Genel 10.05.2017, 15:04 10.05.2017, 15:04
13
MEHMET UZUN'DAN BERAT KANDİLİ MESAJI
banner36
KARABÜK İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERİ MEHMET UZUN'DAN BERAT KANDİLİ MESAJIKarabük İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Genel Sekreter Uzun idrak edilecek olan Beraat Kandili gecesinin tüm insanlığının kurtuluşuna vesile olmasını temenni ederek, “Ramazan ayının müjdecisi olan kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat Kandili; Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah'a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna zaman dilimlerinden birisidir. Berat Kandili, yüce rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi, kendimize, ailemize, din kardeşlerimize ve tüm kâinata karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir. Berat, kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Allah’ın affına erebilmek için yaradılanı affetme günüdür. Bu gece vesilesiyle her türlü fitne ve fesattan kendimizi ayrı tutmalıyız. Bu gecede, insanların kendilerini ve yaptıklarını bir kez daha gözden geçirmesi ve sorumluluklarını hatırlaması bakımından bir fırsattır.

Bu duygularla Karabüklü hemşehrilerimin ve tüm İslâm Âleminin Berat Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini diliyorum.” dedi.
Yorumlar (0)
15
orta şiddetli yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74