MARZİNC'E KARABÜKLÜLERİN TEPKİSİ BİTMİYOR

Karabük Organize Sanayi Bölgesinde 2010 yılında hizmete giren MARZİNC Geri Dönüşüm Tesisine Karabüklülerin tepkisi bir türlü bitmi

Genel 25.07.2019, 16:05 25.07.2019, 16:05
426
MARZİNC'E KARABÜKLÜLERİN TEPKİSİ BİTMİYOR
banner36

Karabük Organize Sanayi Bölgesinde 2010 yılında hizmete giren MARZİNC Geri Dönüşüm Tesisine Karabüklülerin tepkisi bir türlü bitmiyor.

Demir Çelik Sektöründe faaliyet gösteren fabrikaların baca tozlarını işleyerek, çinko üreten MARZİNC kapasitesini yüzde 200 arttırma kararı almış ve bunun üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığına yapılan ÇED (Çevre Etki Değerlendirmesi) raporuna müracaat edilmişti.

ÇED Raporunun alınması için yönetmelik gereği 'Halkı bilgilendirme ve eleştirileri alma toplantısı' düzenleyen MARZİNC yetkilileri, halkın tepkisi ve protestoları ile karşılaştı.

Karabük Endüstri Meslek Lisesi spor salonunda bu gün öğle saatlerinde yapılmak istenilen ve polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı MARZİNC'in halkı bilgilendirme toplantısına katılım gösteren yaklaşık 100-150 kişilik halk gurubu toplantının iptal edilmesi için protestolar yaptılar.

Toplantının yapılmak istenildiği salonda alınan geniş güvenlik önlemlerine rağmen, katılım sağlayan vatandaşların yoğun protesto ve tepkileri karşısında Karabük İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ'unda ikna girişimleri sonuçsuz kaldı.

Karabük Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün organizasyonunda başlayan toplantının yoğun protestolar nedeniyle iptal edildiği açıklandı.

Toplantının iptal edildiğine ikna olan halk salonu terk etti.

Yorumlar (0)
15
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74