KOVİD-19 TEDBİRLERİ TOPLANTISI YAPILDI

Karabük Valisi Fuat Gürel, yeni tip koronavir

Genel 30.09.2020, 11:07 30.09.2020, 11:07
67
KOVİD-19 TEDBİRLERİ TOPLANTISI YAPILDI
banner36


Karabük Valisi Fuat Gürel, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını önlemek amacıyla alınan tedbir ve önlemlere ilişkin kentte faaliyet gösteren esnaf odaları ile toplantı yaptı.

Valilik toplantı salonunda oda başkanları ile bir araya gelen Gürel, normalleşme sürecinde yeniden faaliyete geçen iş yerlerinde olmazsa olmaz kuralların maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen olduğunu belirtti.

Kontrollü sosyal hayat dönemine geçilmesine bağlı olarak özellikle Kurban Bayramı ve sonrasında kentte hareketliliğin arttığını ifade eden Vali Gürel, şunları kaydetti:

"İnsanlarımız esnaflarımızdan hizmet alıyor, esnaflarımızın hizmet verirken Sağlık Bakanlığımız bünyesindeki Bilim Kurulu tarafından belirlenen kurallardan oluşan rehbere uymaya özen göstermeleri gerekiyor. Yaptığımız denetimlerde esnafımızın büyük oranda bu tedbirlere uyduğunu görüyoruz. Salgın hastalıkla mücadele topyekun bir mücadele ile atlatılabilecek bir süreçtir. Her türlü ilişkimizde maske, mesafe, temizlik kurallarına riayet etmek durumundayız." diye konuştu.

"Virüs maalesef çok kolay bulaşabiliyor ve ölümcül sonuçlar ortaya çıkabiliyor." diyen Vali, Güreli, şöyle devam etti:

"Vatandaşlarımızın öncelikle kendi ailelerinin, akrabalarının ve sevdiklerinin sağlıklarını düşünmesi lazım, zaten bunu sağladığımız müddetçe toplumu da korumuş oluruz. Vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın hem toplum sağlığı hem de kendi sağlığı için bireysel olarak tedbirlere uymaları gerekiyor. Bu konuda da esnaflarımızdan destek bekliyoruz, bu süreci el birliğiyle atlatacağımıza inanıyorum."

Toplantıda ayrıca salgınla mücadele kapsamında yapılmakta olan çalışmalar ile denetim ekipleri tarafından yapılan denetimler hakkında İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, Ticaret İl Müdürü Ferudun Karataş, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Selahattin Emirsüleymanoğlu tarafından bilgi verildi.

Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74