KBÜ'DEN FİLİSTİN'E EĞİTİM DESTEĞİ

Filistin Milletvekili Sayyid Abo Musameh ve Filistin Dayanışma Derneği Kaynak Geliştirme ve Projeler Direktörü D

banner73
Genel 21.08.2017, 17:49 21.08.2017, 17:49
16
KBÜ'DEN FİLİSTİN'E EĞİTİM DESTEĞİ
banner36

Filistin Milletvekili Sayyid Abo Musameh ve Filistin Dayanışma Derneği Kaynak Geliştirme ve Projeler Direktörü Dr. Şadi Ragıp, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Refik Polat’ı makamında ziyaret etti.


İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hür Mahmut Yücer ve Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Yakup Koçyiğit’in de yer aldığı görüşmede eğitimde iş birliği konuları ele alındı.

Türk Halkı’nın ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Filistin halkına olan desteklerine her daim müteşekkir olduklarını belirten Milletvekili Sayyid Abo Musameh “Verilen tüm bu desteklerin yan ısıra eğitimde de iş birliğini artırmak istiyoruz. Karabük Üniversitesi olarak sizlerin eğitim, kültürel ve iktisadi anlamda desteklerinizi bekliyoruz.” diye konuştu.

Filistinli Vekilin konuşmasının ardından söz alan Rektör Prof. Dr. Refik Polat “Bizim Filistin ile ayrımız gayrımız yok. Biz iki kardeş ülkeyiz. Eğitim noktasında her zaman sizlere kapılarımız açık. Üniversitemiz de eğitim almak isteyen Filistinli öğrenci kardeşlerimize elimizden geldiğince destek vermekten memnuniyet duyarız” dedi.

Eğitimde iş birliğinin artırılması konusunda mutabık kalınan görüşme, karşılıklı hediye takdimi ile son buldu.  
Yorumlar (0)
16
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74