KBÜ GASTRONOMİ ÖĞRENCİLERİ USTA ŞEFLERLE MUTFAKTA

Gaziantepli ünlü katmer ustası Zekeriya Usta (Mehmet Özsimitçi) ve Gaziantep Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünden Öğr. Gör. Ceyhu

banner73
Genel 27.11.2019, 15:52 27.11.2019, 15:52
28
KBÜ GASTRONOMİ ÖĞRENCİLERİ USTA ŞEFLERLE MUTFAKTA
banner36

Gaziantepli ünlü katmer ustası Zekeriya Usta (Mehmet Özsimitçi) ve Gaziantep Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünden Öğr. Gör. Ceyhun Uçuk, Karabük Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri ile birlikte, Gaziantep yöresinin meşhur yemekleri şiveydiz, firik pilavı ve katmer yaptı.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü tarafından, öğrencilerine Gaziantep Mutfağına özgü yemekleri uygulamalı öğretmek amacıyla “Gaziantep Mutfağı Uygulamaları” etkinliği düzenlendi. Etkinliğe uygulayıcı eğitmen olarak, Gaziantepli ünlü katmer ustası Zekeriya Usta ve Gaziantep Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünden Öğr. Gör. Ceyhun Uçuk katıldı.

KBÜ Turizm Fakültesi’nde yapılan etkinliğe, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Genel Sekreter Lütfü Köm, Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nuray Türker, bölüm hocaları ve öğrenciler yer aldı.
KBÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü mutfağında gerçekleştirilen etkinlikte Katmerci Zekeriya Usta ve Öğr. Gör. Ceyhun Uçuk, yemeklerin hazırlanışını, yapılış aşamasını ve püf noktalarını öğrencilere aktardı.

Bölümü Başkanı Doç. Dr. Nuray Türker, öğrencilerin gelişimine katkı sağlamak adına uzman kişileri konuk edip öğrencilerle uygulama yaptıklarını söyledi.

Antep yöresinin lezzet fırtınasını Karabük’te estirmek amacıyla geldiklerini söyleyen Zekeriya Usta, “Antep bir lütuf şehridir ve davet üzerine lütuf şehrini buraya kadar taşıdık. Antep yöresinin lezzet fırtınasını burada estirelim diyerek Antep mutfağının bir bölümünü buraya getirdik. Öğrencilerimizin de bunları görerek yemeklerin toplumla birlikte kaynaştırılmasını amaçladık.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
10
az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39