KARAOĞLU CHP'DEN ADAY ADAYI OLDU

Karabük'ün tanınmış siyaset ve cemiyet insanı gazeteci Necati Karaoğlu'nun oğlu, işadamı Sedat Karaoğlu, 24 Haziran'da gerçekleştirilecek milletvek

banner73
Genel 08.05.2018, 17:30 08.05.2018, 17:30
29
KARAOĞLU CHP'DEN ADAY ADAYI OLDU
banner36

Karabük'ün tanınmış siyaset ve cemiyet insanı gazeteci Necati Karaoğlu'nun oğlu, işadamı Sedat Karaoğlu, 24 Haziran'da gerçekleştirilecek milletvekilliği seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) milletvekili aday adayı oldu. Karaoğlu resmi başvurusunu CHP Genel Merkezinde yaptı.

Aday adaylığı sürecine giren Sedat Karaoğlu, açıklamasında "24 Haziran'da yapılacak olan ülkemiz için çok önemli olan genel seçimlerde partim adına görev alma talebimi, milletvekilliği aday adaylığı başvurumu genel merkeze yaptım. Hayırlı olsun." diye konuştu.

Karabük'e hizmet etmek için yola çıktığını ifade eden Karaoğlu, “Doğup büyüdüğüm Karabük’ten, baba yadigarı Cumhuriyet Halk Partisinden Milletvekili aday adayı olmanın mutluluğunu ve şerefini yaşıyorum. Böylesi bir süreçte aday adayı oldum. Çünkü; Ülkemizde sosyal, siyasal, ekonomik açmazların yaşandığı bir dönemde parlamentoda olmayı sorumluluğum saydığım için aday adayı oldum. Atatürk’ün emanetlerine, Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmak, demokrasiyi, demokratik parlamenter sistemi yüceltmek için aday adayı oldum. Ülkemiz için, Karabük için, politika yapmanın, politika yoluyla halka yarar sağlamanın onurunu yaşamak için aday adayı oldum. Başarının sırrının çok insana ulaşmak, gönüllerde yer almak olduğunu biliyorum. Bu dönem çok çalışarak partimize seçim kazandıracak kadroların içinde olmak için aday adayı oldum.Ben Karabüklü hemşerilerime güveniyorum. Emekçilerimize, Emeklilerimize, hanımlara, gençlere güveniyorum. Bu dönem hep birlikte çok çalışıp başaracağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

Karaoğlu, 9 Mayıs 2018 Çarşamba günü Karabük CHP İl Başkanlığı binasında yapacağı bir toplantıda partililerle bir araya gelerek aday adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulunacak.

Yorumlar (0)
2
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74