KARABÜKLÜ ASKER AFRİN'DE YARALANDI

Mehmetçiğin PKK/KCK/PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütü mensuplarına yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Suriye'nin Afrin bölgesinde g

banner73
Genel 08.02.2018, 18:40 08.02.2018, 18:40
16
KARABÜKLÜ ASKER AFRİN'DE YARALANDI
banner36

Mehmetçiğin PKK/KCK/PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütü mensuplarına yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Suriye'nin Afrin bölgesinde görevli bulunan Piyade Uzman Çavuş Yasin Yalçın yaralandı.

25. Dönem MHP Karabük Milletvekili Durmuş Yalçın'ın yeğeni olan Çerkeş'in Yeşilören köyü nüfusuna kayıtlı ve Soğuksu Mahallesi'nde ikamet eden Gazi Yasin Yalçın, Afrin'de yürütülen operasyon esnasında yaralandı.

Şehadet haberi dün Karabük'e ulaşan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar’ın silah arkadaşı olan Yasin Yalçın'ın aynı operasyon kapsamında bölgede bulunduğu ve bir arka timde yer aldığı öğrenildi.

Bölge ilk müdahalesi yapılan Uzman Çavuş Yasin Yalçın, önce Kilis'e ardından ise Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne getirilerek burada tedavi altına alındı. Gazi Uzman Çavuş Yasin Yalçın'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74