KARABÜK BELEDİYESİ'NDEN KİŞİSEL EVDE BAKIM HİZMETİ

Karabük Belediyesi temel belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra Sosyal belediyecilik anlayışında da hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Sosyal Belediy

Genel 21.11.2018, 13:57 21.11.2018, 13:57
31
KARABÜK BELEDİYESİ'NDEN KİŞİSEL EVDE BAKIM HİZMETİ
banner36

Karabük Belediyesi temel belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra Sosyal belediyecilik anlayışında da hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Sosyal Belediyeciliğin en güzel örneklerini hayata geçiren Karabük Belediyesi şimdi de “Kişisel Evde Bakım Hizmetleri” ekibi oluşturarak evden çıkamayacak durumda olan yaşlı, hasta ve engellilere yönelik ücretsiz kişisel evde bakım hizmeti başlattı.

Evde bakım hizmetlerinden cinsiyet ayrımı gözetmeksizin evden çıkamayacak durumda olan yaşlı, hasta ve engelli tüm vatandaşlar faydalanabileceklerdir.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Türkiye’ye örnek uygulamalar gerçekleştirdiklerini belirterek; “Yaşlı, engelli, yatalak durumda olup kişisel bakımını yapamayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım eli uzatmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dertlerine çare olmaya gayret ettiğimiz bu güzel insanların hayır dualarını almak bizlere güç veriyor. Belediyecilik sadece yol yapmak değildir, bu işin bir de sosyal ve toplumsal yönü vardır. Karabük’te yardıma muhtaç vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarımız her alanda sürecek” diye konuştu.

Yorumlar (0)
15
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74