KALP NAKLİNİN 5. YILINDA ÖLÜME YENİK DÜŞTÜ

5 yıldır nakil kalple yaşayan üniversite öğrencisi genç kız hayatını kaybetti.

banner73
Genel 30.11.2015, 15:52 30.11.2015, 15:52
13
KALP NAKLİNİN 5. YILINDA ÖLÜME YENİK DÜŞTÜ
banner36
5 yıldır nakil kalple yaşayan üniversite öğrencisi genç kız hayatını kaybetti.

nakil kalp

Karabük’te, kaldığı yurtta rahatsızlanınca hastaneye giden üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Habibe Yükseldi, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 5 yıl önce kalp nakli olduğu öğrenilen üniversite öğrencisinin cenazesi otopsi yapılmak üzere Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

yükseldi kalp nakliEdinilen bilgiye göre, Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek Yüksek Okulu İşletme Yönetimi 1. sınıf öğrencisi 19 yaşındaki Habibe Yükseldi, dün gece saatlerinde rahatsızlandı. Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giden Yükseldi, acil serviste muayene edildi. Kalp rahatsızlığı olduğunu söyleyen Yükseldi, yapılan tetkiklerin ardından kontrol amaçlı olarak kardiyoloji servisine yatırıldı.

Sabaha karşı saat 04.00 sıralarında tekrar rahatsızlaşan ve kalbi duran Yükseldi’ye yaklaşık 1 saat süren kalp masajı yapılmasına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından Yükseldi’nin kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için cenazesi otopsi yapılmak üzere Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Alaaddin Polat, hastanın dün akşam saat 19.00 sıralarında nefes darlığı şikayeti ile acile geldiğini belirterek, "5 yıl önce kalp nakli olduğundan doktorlarımız normal dinleme ile bir şey tespit etmemiş. Bunun üzerine EKO testi yapılmış ve kalp naklinden dolayı kalbin performansı düşük çıkmış.

Kalp krizi yönünden her hangi bir bulguya rastlanılmamış. Buna rağmen kardioloji doktorumuz tedbir amaçlı olarak servise yatırmış. Hastamızın sabah 04.00 gibi kalbi duruyor ve yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Kesin ölüm nedeni yapılacak otopsiden sonra ortaya çıkacak" dedi.
Yorumlar (0)
8
açık
banner23
banner17
banner18
banner39