KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE EĞİTİM SEMİNERİ

Karabük Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Bağlı Kuruluşları bünyesinde görev yapan personellerine farkınd

Genel 01.02.2018, 13:53 01.02.2018, 13:53
17
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE EĞİTİM SEMİNERİ
banner36
Karabük Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Bağlı Kuruluşları bünyesinde görev yapan personellerine farkındalığı arttırmak amacıyla “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ve 6284 Sayılı Kanun” konulu eğitim semineri  İl Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Düzenlenen Eğitim Seminerine Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Galip SÖKMEN, İl Müdür Yardımcıları, Kuruluş Müdürleri ve personelleri katıldı.

Eğitim Seminerinin açılış konuşmalarını gerçekleştiren İl Müdürü Galip SÖKMEN; Bizler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak; Toplumsal cinsiyet eşitliğinin gerçekleştirilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanması için çalışmaktayız.  

Devletimiz, bu konuya büyük hassasiyet göstermekte, kadınlarımızın hem iş hem özel hayatlarında daha iyi koşullar altında yaşayabilmelerini sağlamak için her türlü düzenlemeyi hayata geçirmeye çalışmaktadır.

İl Müdürlüğü olarak bizler de Kadınlar için Eğitim, istihdam, bakım, koruma, barınma gibi birçok alanda hizmetler vermekteyiz. Bizler İl Müdürlüğü olarak ilk önce “Kadına Yönelik Şiddete Hayır” demeliyiz.  dedi.

İl Müdürü Galip SÖKMEN’in açılış konuşmalarının ardından  Sosyal Çalışmacı Dudu Erva ATAY ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ konulu sunumunu gerçekleştirmiştir. Sosyal Çalışmacı Dudu Erva ATAY’ın sunumlarında; şiddetin tanımı ve çeşitleri, ülkemizden ve dünyadan şiddet istatistikleri, kadına yönelik şiddetin çocuklar ve yetişkinler üzerindeki etkileri ve sonuçları, kadına yönelik şiddetle mücadelenin önemi üzerinde dururken İl Müdür Yardımcısı Sezgin KÜÇÜKTEPE ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Uluslararası ve Ulusal Mevzuat’ konulu sunumlarını gerçekleştirdi.

İl Müdür Yardımcısı Sezgin KÜÇÜKTEPE sunumlarında; kadına yönelik şiddetin Türk Ceza Kanunu, İş Kanunu ve Türk Medeni Kanunu’ndaki yeri, 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Kanunu, tedbir kararları ve süreçleri, kadınlara yönelik şiddetle mücadelede kurumsal mekanizmalar ve kadınlara karşı şiddetle mücadelede bireysel olarak yapılabilecekler üzerinde durdu.
Yorumlar (0)
13
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74