JOHN BASS KARABÜK'TE

BÜYÜKELÇİ JOHN BASS VALİ VE BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ JOHN BASS'İN "VERGİLİ'DEN HÜKÜMET'E ŞİKAYET" BEKLENTİS

banner73
Genel 17.05.2016, 15:00 17.05.2016, 15:00
17
JOHN BASS KARABÜK'TE
banner36
BÜYÜKELÇİ JOHN BASS VALİ VE BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

JOHN BASS'İN "VERGİLİ'DEN HÜKÜMET'E ŞİKAYET" BEKLENTİSİ ELİNDE PATLADI

BAŞKAN VERGİLİ'DEN ABD BÜYÜKELÇİSİ'Nİ ŞAŞIRTAN CEVAP: "ONLAR HİKAYE YAZIYOR"

ABD BÜYÜKELÇİSİ BASS KARABÜK’TE

VERGİLİ

ABD’nin Ankara Büyükelçisi John R. Bass, bir dizi ziyaretler için geldiği Karabük’te Belediye Başkanı Rafet Vergili'yi ziyaretinde 'Muhalefet belediyelerin kaynak konusunda serzenişlerini duyduklarını ve aynı sorunun kendilerinde olup olmadığı' sorusuna MHP'li belediye başkanının verdiği 'Onlar hikaye yazıyor' cevabı karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

Karabük Üniversitesinde yapılacak sosyal aktive programı için Karabük’e gelen ABD Büyükelçisi Bass, ilk olarak Karabük Valisi Orhan Alimoğlu’na makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

Büyükelçi Bass daha sonra Karabük belediyesine geçerek Başkan Rafet Vergili’yi makamında ziyaret etti.
Kendisi için dışarı çıkabildiği günün çok iyi gün olduğunu ifade eden Bass, "Ama özellikle Ankara dışına çıkabildiğim günler çok çok iyi günler oluyor. Bana bu fırsatı tanıdığınız için ayrıca teşekkür ediyorum. Sanırım bütün başkentlerin ortak özelliği kendi gündemleriyle kendi içinde yoğunluklarıyla daha ziyade politik işlerle çok meşgul oluyorlar dolayısıyla dışarı çıkmak önemli" diye konuştu.

“ONLARIN HEPSİ HİKAYE YAZIYOR”

Bass, "Kaynaklar konusunda başka illerde muhalefet partisinden olan belediye başkanlarından zaman zaman serzenişler duyuyoruz. Yeteri kadar kaynaklar ulaştırılmadıkları bağlamında. Merak ediyoruz sizin için sorun oluyor mu?" sorusuna Vergili, şöyle cevap verdi: “Onların hepsi hikaye yazıyor. Ben de muhalefet bir belediyesi olduğum dönemden buyana hiçbir kaynak sıkıntısı yaşamadım.

Kaynağı en iyi şekilde kullanıyoruz. Rüşvet konusu dünyanın her yerinde var. Amerika’da ve Avrupa da bile var. Ben ayrıca Avrupa Yerel Yönetimler meclis üyesiyim. Gündemimizdeki en fazla konu rüşvet sorunu oluyor. Ben bu belediyenin kapısından içeriye girdiğim günden itibaren rüşvet kelimesi girmemiştir. Elinizdeki kaynakları düzgün kullandığınız zaman bir sıkıntı olmuyor. Bizler belediye bütçesi ile Karabük’te büyük projeler yapıyoruz” dedi.
Yorumlar (0)
2
açık
banner23
banner17
banner18
banner39