İSTİNAT DUVARI DEVRİLDİ

TONLARCA AĞIRLIĞINDAKİ İSTİNAT DUVARI APARTMANA DEVRİLDİ 6 KATLI BİNADA 5 DAİRE ZARAR GÖRDÜ DEPREM

Genel 22.12.2015, 00:45 22.12.2015, 00:45
38
İSTİNAT DUVARI DEVRİLDİ
banner36
TONLARCA AĞIRLIĞINDAKİ İSTİNAT DUVARI APARTMANA DEVRİLDİ

6 KATLI BİNADA 5 DAİRE ZARAR GÖRDÜ

DEPREM OLDUĞUNU SANAN VATANDAŞLAR KENDİLERİNİ DIŞARI ATTI

İSTİNAT DUVARI DEVRİLDİ

Karabük’te tonlarca ağırlığındaki istinat duvarı, bir apartmana devrildi. Şans eseri ölen ya da yaralananın olmadığı olayda, 5 dairede maddi hasar meydana geldi.

Olay, akşam saatlerinde 75. Yıl Mahallesi 61 Nolu Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, eriyen kar suları sonucu kayan dolgu toprak, yaklaşık 8 metre yüksekliğindeki istinat duvarının bir bölümünün çökmesine neden oldu. Duvardan kopan taş ve kaya parçaları 6 katlı Öz-Ay Apartmanı’nın 5 dairesine zarar verdi. Apartman sakinleri durumu polise bildirdi.

Polis ekipleri güvenlik şeridi çektiği apartman çevresinde önlem aldı. Gelen AFAD ve belediye ekipleri, yaptıkları incelemeler sonrası istinat duvarının çökmeyen, ancak yan yatan diğer bölümünün de çökme oluşturacağı tehlikesi nedeniyle binayı boşalttı.

Evinin yatak odası duvarı yıkılan, balkonu da zarar gören Mürvet Kemik, “Evde otururken bir anda bir patırtı koptu. Bir baktık duvar çöktü ve televizyon ne varsa içeriye kadar geldi. Odada annem kalıyordu. O da tam yatmaya gidecekti. Korkudan öldük vallahi” dedi.

"APARTMANI MÜHÜRLEYECEĞİZ"

Olay yerinde incelemelerde bulunan AFAD İl Müdürü Dr. Gazanfer Erbay, şans eseri ölen ya da yaralananın olmamasının kendileri açısından sevindirici olduğunu kaydederek, “Can güvenliği için yıkılmayan istinat duvarı tehdit oluşturduğundan apartmanı mühürleyeceğiz. İstinat duvarının üst tarafındaki binada ilk belirlemelere göre herhangi bir tehlike söz konusu değil. Sabah arkadaşlarımız yeniden buraya gelerek incelemelerde bulunacağız” dedi.

 
Yorumlar (0)
7
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39