GÜNLÜK KİRALIK EVE FUHUŞ OPERASYONU

Karabük’te polis ekipleri günlük kiraya verilen evlere fuhuş baskın yaptı. Baskında 3 Özbekistan uyruklu kadın ve bunlara aracılık eden bir kişi i

banner73
Genel 19.02.2018, 17:41 19.02.2018, 17:41
19
GÜNLÜK KİRALIK EVE FUHUŞ OPERASYONU
banner36

Karabük’te polis ekipleri günlük kiraya verilen evlere fuhuş baskın yaptı. Baskında 3 Özbekistan uyruklu kadın ve bunlara aracılık eden bir kişi ile ev sahibi gözaltına alındı.

Fuhuş yaptıkları tespit edilen yabancı uyruklu kadınlar sınır dışı edildi. Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro ekiplerince 100. Yıl Mahallesinde günü birlik kiralık olarak kullanılan bir dairede yabancı uyruklu bayan şahıslara fuhuş yaptırıldığı yönünde elde edilen bilgiler doğrultusunda operasyon yapıldı.

B.B. isimli şahsa ait eve yapılan operasyonda R.A. isimli şahsın evi kiraladığı ve yanında İstanbul’dan turizm amaçlı geçerli ikamet izinlerinin bulunduğu tespit edilen Özbekistan uyruklu Z.U., G.S. ve Z.K. isimli bayan şahıslar ve müşteri olarak bulunan E.Ş isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan çalışmalar neticesinde Türkiye’de turizm amaçlı geçerli ikamet izni ile bulundukları tespit edilen yapancı uyruklu şahısların R.A isimli şahsın bulduğu müşteriler ile para karşılığında birlikte oldukları ve belirtilen günlük kiralık olarak kullanılan dairede fuhuş yaptıkları belirlendi.

Emniyette ifadeleri alınan Özbekistan uyruklu 3 kadına fuhuş yaptıkları için 521’er TL idari para cezası uygulanarak sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresine teslim edildi.

Dairesini haftalık 500 TL’ye kira verdiği tespit edilen ve fuhuş için kullanılan daireyi kayıtsız olarak kiraya vererek 1774 sayılı ‘Kimlik Bildirme Kanununa’ muhalefet eden B.B isimli şahsa ise 11 bin 885 TL idari para cezası kesilmiş, fuhuş amaçlı belirtilen adreste müşteri olarak bulunan E.Ş isimli şahıs hakkında da 521 TL idari para cezası uygulandığı belirtildi.

R.A ve B.B isimli şahıslar hakkında ayrıca ‘Fuhşa Aracılık Etmek ve Yer Temin Etmek’ suçundan da adli işlem yapıldığı da kaydedildi.

Yorumlar (0)
1
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74