GENÇLİK KOLLARINDAN CEVAP

AK PARTİ KARABÜK GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI HAKAN EREN; "Ülkü ve ocak kültürü adına basına yapılan açıklamalar ocak kül

banner73
Genel 20.04.2017, 14:55 20.04.2017, 14:55
24
GENÇLİK KOLLARINDAN CEVAP
banner36
AK PARTİ KARABÜK GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI HAKAN EREN;

"Ülkü ve ocak kültürü adına basına yapılan açıklamalar ocak kültürü ve anlayışına yakışmayan cümleler"AK Parti Karabük Gençlik Kolları Başkanı Hakan Eren, Karabük Ülkü Ocakları Başkanı Murat İsmail Taş’ın geçtiğimiz gün yaptığı basın açıklamasına cevap verdi.

Yapılan açıklamaların ocak kültürü ve anlayışına yakışmadığını ifade eden Eren, “Ülkü ve ocak kültürü adına basına yapılan açıklamalar ocak kültürü ve anlayışına yakışmayan ve adabı muaşeret kurallarına uymayan “Şeref yoksunu, adamsanız çıkın karşıma, müptezel, önünden ye, az ötede oynayın, bozkurt yelesinde bit arayan kendi evinde it arasın” gibi sözlerin kendilerini üzdüğünü söyledi.

Eren açıklamasında, Ülkü Ocakları Başkanı Taş tarafından kullanılan cümlelerin peygamber ocağı olarak bilinen ocak kültürüne ve iki cihan güneşi Peygamber Hz. Muhammed’in (S.A.V) dili olmadığını belirterek, “Bu sözler Türk İslam Müferriki Seyit Ahmet Arvasi’nin Türk Milliyetçiliği öğretisine uygun değildir. Bu anlayış başta Alparslan Türkeş’in, misyonuna uygun söylemler değildir. Ülkü ocağı milletine insanlığına karşı derin sevgi, örf, adet ve büyüklerine karşı saygı hislerini taşıyanların ülküsü ve ocağıdır. Eleştiri, söz söyleme, analiz yapma her fert ve siyasi partinin hakkıdır.

Bu hak, sevgi ve saygı çerçevesinde Türk örf, adet, gelenek ve göreneklerine uygun bir dilde yapılması toplumsal kuraldır. Yapılan halk oylaması bir siyasi parti seçimi değildir. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin önerisi ve AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri ile ve en son BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin katkıları ile halkımıza sunulmuş Türk milletinin geleceğinin oylamasıdır. Sonuçta sandıkta evet ve hayır diyende kaybetmemiştir. Referandum sonrası sandıktan çıkan milletin iradesi ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti, aziz milletimiz, Türk İslam dünyası ve mazlum milletler kazanan olmuştur. Biz AK gençlik olarak şehrimizin ve ülkemizin huzur ve barışı için ‘Söz gümüşse sükut altındır’ anlayışı ile hareket edeceğimize ve aziz milletimize atalarımızın bırakacağı güzel yurdumuza hizmet etmek için gençliğimizi Türk İslam örf, adet ve geleneklerimize göre yetiştireceğimize söz veririz.” dedi.
Yorumlar (0)
12
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74