FESTİVAL KOMİTESİ TOPLANDI

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde her yıl "Kültürel Miras ve Korumacılık" temasıyla düzenlenen ve bu yıl 18.

banner73
Genel 20.07.2017, 14:54 20.07.2017, 14:54
11
FESTİVAL KOMİTESİ TOPLANDI
banner36

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde her yıl "Kültürel Miras ve Korumacılık" temasıyla düzenlenen ve bu yıl 18.’si düzenlenecek olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali komite toplantısı yapıldı. 


Safranbolu Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıda konuşan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer, festivalin koordinasyonu, planlaması, neler yapılabilirliğinin konuşulduğunu söyledi.

Kültürel Miras ve Korumacılık ana teması başlığı ve “Gazozuna Sinema” alt teması ile bu yıl 18. si gerçekleştirilecek olan festival için çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor.

Festival Komite Başkanı Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer, toplantıda festivalin koordinasyonu, planlaması, neler yapılabilirliğinin konuşulduğunu söyledi.

Ürkmezer, "Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali ve diğer etkinler olsun sizler görüşlerinizi çeşitli platformlarda dile getiriyorsunuz.

Safranbolu'ya, kültürüne, tarihine, geleneğine yakışır bir şekilde, vatandaşlara ulaşacak, gönlünü okşayacak, Safranbolu'nun var olan bilinirliğini hem içeride hem dışarıda daha da fazla artıracak bir faaliyet yapmak amacındayız.

Biz neyimiz var, neyimiz yok, geçmiş yıllarda neleri tecrübe ettik, bunu geleceğe yönelik nasıl daha iyi rehber olacak şekilde önümüzü açar bunları planlayacağız. Her aşamada sizleri de işin içine katıp hepimizin gönlüne sinecek bir şekilde bu işin altından kalkacağız." dedi.

18. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali, 29 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında yapılacak.
Yorumlar (0)
10
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74