ESKİPAZAR OSB'DE ÖNEMLİ GELİŞME

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, Eskipazar’a kurulacak olan Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanay

Genel 08.06.2019, 15:46 08.06.2019, 15:46
238
ESKİPAZAR OSB'DE ÖNEMLİ GELİŞME
banner36
AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, Eskipazar’a kurulacak olan Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin arazi istimlaklarının bakanlık programına alındığını belirtti.

Güneş, arazi istimlakı için Sanayi Bakanlığının Eskipazar OSB'yi de listeye alarak Cumhurbaşkanlığı onayına sunulduğunu belirtti.

Milletvekili Güneş, konuyla ilgili Karabük Net Haber sorumlu editörü Ergün Başkaya’ya şu açıklamalarda bulundu;

"Sanayi Bakanımızı son ziyaretimizde bu konu da gündeme gelmiştir. Kendisi de Karabük’ü ziyarete edecek ve Eskipazar’daki OSB yerimizi göstereceğiz. Cumhurbaşkanımıza, Kamulaştırılacak Organize Sanayi Bölgesi Listesine ilave ettirdik. 2020 için ilave edelim demişti. Sonrada ısrarımız üzerine bizim yanımızda 2019 listesinde yer alsın talimatını ilgili genel müdüre verdi.

Sanayi Bakanlığımızın kurulacak olan OSB’lerde şu anki tercihi devlet arazilerinden yana. Ama burada tabii bir fiili durum var. Biz yol kat etmişiz, belli bir seviyeye gelmişiz ve kamulaştırma seviyesine ulaşmışız. Devlet bütçesinden kaynak ayrılacak ve onunla kamulaştırma yapılacak. Süreç başladı. Listede şu anda Eskipazar Metal Ürünleri OSB’miz yer almış durumdadır. Bakanımızın Karabük’ü ziyareti bu konuya ivme kazandıracak. Dönüşü olan bir yol değil ama belki biraz zamana yayılabilir."

Yorumlar (0)
24
orta şiddetli yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74