'EMEĞİN ASLANLARINDAN AFRİN KAHRAMANLARINA' 8 BİN PAKET LOKUM

Karabük Valisi Kemal Çeber: “Emir buyrulduğu zaman başta ben olmak üzere Karabük’ten herkesin çekinmeden oraya koşa koşa gideceğini biliyorum”

banner73
Genel 09.03.2018, 12:09 09.03.2018, 12:09
14
'EMEĞİN ASLANLARINDAN AFRİN KAHRAMANLARINA' 8 BİN PAKET LOKUM
banner36

Karabük Valisi Kemal Çeber: “Emir buyrulduğu zaman başta ben olmak üzere Karabük’ten herkesin çekinmeden oraya koşa koşa gideceğini biliyorum”

KARDEMİR fabrikalarında çalışan işçiler “Emeğin Aslanlarından, Afrin Kahramanlarına” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında 8 bin paket Safranbolu lokumunu Afrin’de görevli askerlere gönderildi.

Düzenlenen törene Vali Kemal Çeber, Garnizon Komutanı Albay Tekin Nemlioğlu, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Ürkmezer, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Kardemir Yönetim Kurulu üyesi Kamil Güleç, Kardemir Genel Müdürü Ercüment Ünal, Çelik-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Ulvi Üngören ve Kardemir işçileri katıldı.

Törende konuşan Vali Çeber, bu tür davranışların sembolik olduğunu ancak büyük mücadelelerde bunların çok önemi olduğunu söyledi. Vali Çeber, “Alnınızdan akan o mübarek ter, şehitlerimizin alnından akan o mübarek ter ve kanla bu topraklarda buluşuyor ondan hiç şüphemiz olmasın.

Sizler rızıklarınızdan, çoluğunuzun-çocuğunuzun rızkından keserek neler yapabilirim diye çalışıyorsunuz. Devletimiz çok güçlü, Elhamdülillah her şeyimiz var, hiçbir şeye ihtiyaç yok.

Arzu edildiği zaman ya da emir buyrulduğu zaman başta ben olmak üzere Karabük’ten herkesin çekinmeden oraya koşa koşa gideceğini biliyorum. Ama bu faaliyetlerinde moral, motivasyon olarak orada ne kadar etkili olduğunu da biliyorum” diye konuştu.

Belediye Başkanı Rafet Vergili ise, “Dünya ve toprağımıza göz diken bilmeli ki; bir şehit düşüyorsa bu topraklardan bin kişi yola düşer” dedi.

Protokol konuşmaları, dua ve kurban kesiminin ardından Afrin’e yola çıkan lokum yüklü araç KARDOFF Kulübü üyelerinin arazi araçlarıyla oluşturduğu eskort ile il sınırına kadar eşlik etti.

Yorumlar (0)
7
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39