DEFTERDAR KOÇAŞ'YAPILANDIRILAN BORÇLARDA SON ÖDEME 31 TEMMUZ'

Tüm mükelleflerimizi başvurdukları yapılandırma kanunlarının avantajlarını kaybetmemeleri için taksitlerini

Genel 26.07.2017, 15:20 26.07.2017, 15:20
14
DEFTERDAR KOÇAŞ'YAPILANDIRILAN BORÇLARDA SON ÖDEME 31 TEMMUZ'
banner36

Tüm mükelleflerimizi başvurdukları yapılandırma kanunlarının avantajlarını kaybetmemeleri için taksitlerini süresinde ödemeye davet ediyoruz.


Bilindiği üzere, 6736 sayılı yapılandırma kanunu 19.08.2016 tarihinde ve 7020 sayılı yapılandırma kanunu 27.05.2017 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş ve her iki kanuna da başvuru süreleri içinde  mükelleflerimiz tarafından önemli ölçüde teveccüh gösterilmiştir.

Her iki yapılandırma kanunu ile de;

  • Vergi Dairelerine ödenmesi gereken vergi ve diğer borçların faizi, Yİ-ÜFE oranında yani üçte iki oranında azaltıldı ve Vergi aslına bağlı cezalar da tamamen silindi.

  • Usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezalarında da indirim yapıldı.

  • Borcun peşin ödenmesi halinde Yİ-ÜFE oranında hesaplanan tutarın yarısı kadar ikinci defa indirim yapıldı.

  • Borçları 18 taksitte 36 ay sürede ödeme imkânı verildi.

  • Taksitlere, bugün için uygulanan faizin çok altında bir oranda katsayı uygulandı.


Böylece Vatandaşlarımız, kamuya olan borçlarını yapılandırarak ekonomik faaliyetlerini daha kolay yürütme imkânına kavuştu.

Mükelleflerimizin yapılandırdıkları borçları açısından sağladıkları bu avantajları kaybetmemeleri ve borçlarının eski haline dönerek tekrar faiz ve ceza yükü altına girmemeleri için ödemelerini süresinde ve düzenli yapmaları önem arz etmektedir. Özellikle 7020 sayılı kanun açısından İlk iki taksitin süresinde tam ödenmemesi hâlinde bu Kanun hükümlerinden yararlanma hakkı kaybedilecektir.

Bu kapsamda, söz konusu kanunlardan yararlanan vatandaşlarımız açısından 6736 sayılı kanunun 3. Taksit ve özellikle 7020 sayılı kanunun 1.taksit ödeme sürelerinin son günü (Peşin Ödemeyi Tercih Edenler İçin Vade ) 31 Temmuz 2017 tarihidir.

Bu doğrultuda tüm mükelleflerimizi başvurdukları yapılandırma kanunlarının avantajlarını kaybetmemeleri için taksitlerini süresinde ödemeye davet ediyoruz.

 

                                                                                                    

                                                                                                

 
Yorumlar (0)
11
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74