ÇOCUKLAR AMELİYATA BÖYLE GİDİYOR

EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİNDE ÇOCUK HASTALAR AMELİYATA AKÜLÜ OYUNCAK ARABA İLE GİDİYOR

Genel 04.10.2016, 14:21 04.10.2016, 14:21
9
ÇOCUKLAR AMELİYATA BÖYLE GİDİYOR
banner36
EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİNDE ÇOCUK HASTALAR AMELİYATA AKÜLÜ OYUNCAK ARABA İLE GİDİYOR

amel

Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çocuk hastalar, ameliyathaneye sedye veya tekerlekli sandalye yerine akülü oyuncak araba ile gidiyor.

Başhekimlik, hastanede tedavi gören çocuk hastaların geçirecekleri operasyonlar için ameliyathaneye giderken yaşadıkları korku ve endişeyi azaltmak için oyuncak araba uygulaması başlattı. Alınan 2 akülü oyuncak araba çocuk hastaların hizmetine sunuldu. Çocuklar, duvarlarında çizgi film kahramanlarının fotoğrafları bulunan çocuk servisinden ameliyathaneye sedye veya tekerlekli sandalye yerine oyuncak arabalarla götürülüyor. Sünnet olmak için ameliyathaneye oyuncak araba ile giden 5 yaşındaki İrfan Emre Çorak, “Araba çok güzel, çok eğlenceli” dedi.

Aynı zamanda çocuk doktoru olan Başhekim Yrd. Doç. Dr. Erkan Doğan, çocukların yaşadıkları ameliyat korkusu travmalarını engellemek ve psikolojik olarak rahatlamaları için uygulamayı başlattıklarını söyledi. Doğan, “Çocukların, servisten ameliyathaneye gülerek mutlu bir şekilde gitmeleri bizi de sevindiriyor” dedi.

ameli
Yorumlar (0)
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39