CHP'Lİ BERBEROĞLU KARABÜK'TE

CHP’Lİ BERBEROĞLU KARABÜK'TE - CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

banner73
Genel 12.10.2015, 18:14 12.10.2015, 18:14
18
CHP'Lİ BERBEROĞLU KARABÜK'TE
banner36
CHP’Lİ BERBEROĞLU KARABÜK'TE

- CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ENİS BERBEROĞLU:

 “BU TERÖR OLAYI KARŞISINDA CHP ÜSTÜNE DÜŞEN 92 YILLIK SORUMLULUĞA UYGUN BİR DAVRANIŞ İÇİNE GİRDİ”

- “TERÖR SALDIRISININ BİR SİYASİ SONUCU OLMASI LAZIM VE SİYASİ SORUMLUSUNUN DA GEREĞİNİ YAPMASI GEREKİR”

berberoğlu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu, partisinin Karabük İl Başkanlığını ziyaret etti. Berberoğlu, Ankara’da meydana gelen bombalı saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu terör olayı karşısında CHP üstüne düşen 92 yıllık sorumluluğa uygun bir davranış içine girdi” dedi.
Berberoğlu, 1 Kasım seçim çalışmaları kapsamında partisinin Karabük milletvekili adaylarına destek vermek üzere Karabük’e geldi. Partisinin Karabük İl Başkanlığı'nda gazetecilere açıklamalarda bulunan Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu, Kılıçdaroğlu’nun Başbakan Davutoğlu ile yaptığı görüşmeyi değerlendirdi.

"CHP KİMLİK SİYASETİ YAPMIYOR"

Berberoğlu, “CHP, HDP ve MHP’nin birbirine bu kadar zıt ve birbiri ile anlaşamayan iki partinin iktidarda görme konusunda görüş birliği içinde olduğu ve hemfikir olduğu ender konular arasında. Sayın Devlet Bahçeli, koalisyon görüşmesinde gün de vererek, ‘Bu hayırlı Cuma günü hükümeti kurun’ diye bir anlamda kendi üslubu ile talimatta bulundu. HDP Genel Başkanı Demirtaş da aynı şekilde CHP’nin mutlaka kurulacak koalisyonda, o günkü koşullar öyleydi, mutlaka yer almasını istedi. CHP bu güzel kentimizin de beklediği gibi kimlik siyaseti yapmadı. Bugün kimlik siyaseti yapan partiler sorunun maalesef parçası oluyor, çözümü olamıyor. Şucuyuz, bucuyuz diyerek yola çıkarsanız, şuna karşıyız, buna küsüz, ötekine düşmanız diye yola çıkarsanız bu işi çözemiyoruz. Bu işi çözememenin faturası her geçen gün artıyor.

Can olarak ödüyoruz, elem keder olarak ödüyoruz. Oluşturduğu travma sonucu bir araya gelemeyerek ödüyoruz. Daha önemli meseleler için bir masanın etrafından oturup konuşamaz hale geliyoruz. Bunu kırmak için Genel Başkanımız, Başbakan’ın davetini kabul etti ve kendisi ile görüştü. Siyasi sorumluların mutlaka bu işin gereğini yapmalarını talep etti. Bir siyasetçi olarak ben atanmışı hedef almam, onun siyasi sorumluluğu üstlenen siyasetçiyi hedef alırım. Bu durumda da bu İçişleri ve Adalet Bakanıdır. Kendilerinin bu siyasi sorumluluğu görüp ve uygun davranıp istifaları veya Başbakan'ın ortak sorumlu olarak onların sorumluluğunu da kabul ederek kendisinin gereği yapması. Ya onları görevden alması ya da bu işin sorumluluğu bana aittir demesi. İkisinin de yapılmadığı yerde siyaset kurumu çözüm üretmez.

Burası Suudi Arabistan değil, orada bile Hac faciasının sorumluları 24 saat sonra görevden alındı. Japonlar kendilerini öldürüyor, kimse bunları beklemiyor. En azından bu kadar Cumhuriyet tarihinin en büyük terör saldırısının bir siyasi sonucu olması lazım. Siyasi sorumlusu olması gerekli ve bu siyasi sorumlunun da gereğini yapması gerekir. Bunu hatırlatmak amacıyla gidildi” dedi.

"UMARIM RANDEVULAR GERÇEKLEŞİR"

Kılıçdaroğlu’nun MHP ve HDP liderlerinden randevu istemesini de değerlendiren Berberoğlu, “Bu davranış CHP’nin 7 Haziran öncesinde ve sonrasında geldiği benzersiz konumunu gösteriyor. O da her parti ile konuşabilen, kimlik siyaseti yapmadığı için de sorunlara çözüm sunabilen, sorunun parçası haline gelmeyen bir siyasi partinin genel başkanı sıfatı ile diğer iki liderden randevu istedi. Umarım bu randevular gerçekleşir ve seçime kadarki süreci bu memleket dirlik düzen, barış ve huzur içinde geçirir” açıklamasında bulundu.

enis berberoğlu chpBerberoğlu, "CHP’nin iktidarından başka hiçbir şey hiçbir alternatif bu ülkenin girdiği dar boğazı aşmasına yardımcı olmaz" diyerek, “Sebebi, bugün siyasi sorumlular, o siyasi sorumluların tarafı olmuş ve o siyasi sorumlulardan nemalanan partilerle çözülemez. Bugün bir parti bariz olarak dini pozisyonunu koruyor. Diğer iki parti ise etnik pozisyonları ile gidip seçmenden oy istiyor. Terör meselesi de dahil olmak üzere buralara ön koşulsuz ön yargısız, Önce Türkiye diye yaklaşabilen tek parti CHP’dir. CHP’siz bir iktidar düşünemiyorum ve CHP’siz bir iktidarın da bu ülkeye hayır getireceğini de düşünemiyorum

Cumartesi günü işlenen terör eyleminin bu ülkede kime fayda sağlayacağını düşünüyorsunuz. Terör temelinde silahlı propagandadır. Aferin diyen çıkacak mı? Cumhuriyet tarihinin bu en kanlı, vicdansız, insafsız ve alçak eylemine aferin diyen çıkacak mı? Bunda hangi örgüt kendi silahlı propagandasını yapıyor diye düşünün. Bizim coğrafyadaki hangi siyasetten gelirse gelsin, hangi aidiyetten gelirse gelsin bir insanın vicdanına sığdırması mümkün değil" diye konuştu.

Berberoğlu ayrıca, 7 Haziran seçimlerinde yeterince kendilerini anlatamadıklarını ve bu seçim farklı olacağını umut ettiklerini de sözlerine ekleyerek, “Milli iradenin takdiridir, kime ne kadar oy verecek. Kimlik siyasetinin olduğu yerde bizim sesimiz çok fazla duyulmuyor. Kimlik siyaseti insanları esir alıyor” ifadesinde bulundu.
Yorumlar (0)
4
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74