CHP KARABÜK'TEN 10 KASIM MESAJI

CHP Karabük, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Bugün, büyük önder Mustafa Kemal ATA

Genel 09.11.2018, 14:20 09.11.2018, 14:20
13
CHP KARABÜK'TEN 10 KASIM MESAJI
banner36

CHP Karabük, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Bugün, büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aramızdan ayrılışının yıldönümü. Ulu önderi hüzün, minnet ve özlemle anıyoruz. Her geçen gün, Atatürk’e hak verenlerin ve Atatürk’ün öngörülerini doğrulayanların sayısı artmaktadır. Bu durum bile, Atatürk’ü anlamak istemeyenlerin ve cumhuriyet düşmanlarının düzeleceğine olan inancımızı arttırmaktadır.

Atatürk’ün “en büyük iki eserimden birisi” dediği cumhuriyet, artık kağıt üstünde kalmıştır. Atatürk’ün diğer büyük eseri olan partimiz ise cumhuriyetimizi muhakkak eski haline getirecektir. Milletimize lazım olan, devletimizin ve partimizin kurucu felsefesi Müdafaa-i Hukuk ruhudur. Bu ruh, kısaca akılcı – tam bağımsızlıkçı isyan ruhudur.

Büyük önder, kendisini şu şekilde tarif etmiştir: “İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik; yani geçici Mustafa Kemal… Bu Mustafa Kemal, elbette yok olacaktır. Diğeri, ikinci Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal’i "ben" kelimesiyle ifade edemem. O, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni yaşam ve büyük ülkü için uğraşan aydın, akılcı ve savaşçı bir topluluktur.

Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim girişimlerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz, hepimiziz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!”

Partimiz olarak; yaşaması gereken Mustafa Kemal’i yaşatmak ve başarılı kılmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğimizi belirtir, büyük önderi tarih önünde saygıyla yâd ederiz.

Yorumlar (0)
17
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74