ÇEVREYE EN ÇOK YATIRIM YAPAN BELEDİYE

Hayat İçin Su Derneği (HAYSU) ile Uluslararası Girişimciler İş Adamları ve Sanayiciler Derneği (UGİSAD) tarafından ‘Su ve Çevre Ödülleri

Genel 25.02.2016, 15:03 25.02.2016, 15:03
13
ÇEVREYE EN ÇOK YATIRIM YAPAN BELEDİYE
banner36
Hayat İçin Su Derneği (HAYSU) ile Uluslararası Girişimciler İş Adamları ve Sanayiciler Derneği (UGİSAD) tarafından ‘Su ve Çevre Ödülleri’ kapsamında, Safranbolu Belediyesine ‘Çevreye En Çok Yatırım Yapan Belediye’ ödülü verildi.

safranbolu

Ankara’da düzenlenen ödül gecesine katılan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Hayat İçin Su Derneği (HAYSU) ile Uluslararası Girişimciler İş Adamları ve Sanayiciler Derneği (UGİSAD) tarafından düzenlen "Su ve Çevre Ödülleri" töreninde Belediyeye, ‘ Çevreye En Çok Yatırım Yapan Belediye’ ödülü verildiğini söyledi.

Aksoy, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kendilerini ödüle layık görenlere teşekkür ederek, Safranbolu Belediyesi olarak çevreye çok büyük bir önem verdiklerini ve Safrabolu'nun tarihi dokusu nedeniyle bu konunun çok hassas olduğunu söyledi.

"Katı Atık Bertaraf Tesisi Projesi Başlatıldı"

Dünyanın en güzel 20 şehrinden birisi olan Safranbolu’nun çevre açısından da korunması, geliştirilmesi ve çevre kirliliğini önleme adına yapılan çalışmaların devam etmekte olduğunu belirten Başkan Aksoy, “ Yapılan çalışmaların üst düzeyde devam etmesinde ve ödülün alınmasında en büyük paydaşlardan biri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı.

Safranbolu Belediyesi olarak 40 yıldan beridir vahşi depolama alanına dökülen evsel atıklarımızın daha derli toplu ve çevreye zarar vermeyecek hale gelmesi için hazırlamış olduğumuz modern Katı Atık Bertaraf Tesisi hususundaki projemizi Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile birlikte başlatmış durumdayız.

Yine ödül almamıza vesile olan projelerimizden bir diğeri de şehrinnecdet aksoy hemen içerisinden geçen kanyonlarımızın evsel ve kanalizasyon atıklarından kurtarılması için yapmış olduğumuz kolektör hatları çalışmamızdır. Yine bu anlamda çevreye saygımız, geçmişi, yad etme hususunda yapmış olduğumuz çeşme restorasyonlarımız ve doğal dokumuzu geleceğe aktarma konusundaki projelerimizdir” dedi.
Yorumlar (0)
6
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39