ÇAKIR, 'FETÖ'YÜ MUSALLAT EDENLER HESAP VERECEKLER'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, 15 Temmuz hain FETÖ darbesinin dö

banner108
Genel 14.07.2020, 16:00 14.07.2020, 16:00
59
ÇAKIR, 'FETÖ'YÜ MUSALLAT EDENLER HESAP VERECEKLER'
banner36
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, 15 Temmuz hain FETÖ darbesinin dördüncü yılında bir mesaj yayınlayarak, “FETÖ’yü başımıza musallat eden siyasi sorumlular yargı önünde hesap vereceklerdir” dedi.

Çakır, açıklamasında şunları söyledi; “ 15 Temmuz 2016’da anayasal düzeni ortadan kaldırmak isteyen Fettullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimi halkımızın, tüm siyasi partilerin demokrasiye olan inancı  ve bağlılığı ile başarısızlığa uğratılmıştır.

15 Temmuz 2016’ya dair pek çok sorunun yanıt bulmasını bekliyoruz. Tüm gerçeklerin er yada geç ortaya çıkmasını ve FETÖ’yü başımıza musallat eden siyasi sorumluların yargı önünde hesap vermelerini bekliyoruz.

Bu ülke çok demokrasi sınavı verdi. Nereden gelirse gelsin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) darbelere karşıdır. Demokrasiye, milli birlik ve bütünlüğümüze yapılan saldırılara karşı Türk Ulusu hep dik durmuş, göğsünü siper ederek kendi iradesini ortaya koymuştur. Ülke ve Millet olarak demokrasiden, özgürlüklerden, bağımsızlıktan ödün vermeyeceğimizin örneğini tüm dünyaya bir kez daha gösterdiğimiz 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde; şehitlerimiz ve gazilerimizi minnetle anıyorum. Darbelere Hayır; Yaşasın Demokrasi, Yaşasın Özgürlük, Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye”
Yorumlar (0)
banner11
12
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74