ÇAĞ ÇELİK'TEN AÇIKLAMA

KARDEMİR hissedar ailelerinden Güleç Ailesine ait Çağ Çelik A.Ş., basında yer alan KRDM B grubu hisselerle ilgili dile getirilen iddiaların ardından b

Genel 31.10.2017, 14:04 31.10.2017, 14:04
39
ÇAĞ ÇELİK'TEN AÇIKLAMA
banner36

KARDEMİR hissedar ailelerinden Güleç Ailesine ait Çağ Çelik A.Ş., basında yer alan KRDM B grubu hisselerle ilgili dile getirilen iddiaların ardından bir açıklama yayınladı. Gerçekleştirilen tüm uygulamaların mevzuata uygun olduğunun ifade edildiği açıklama şu şekilde;

"Karabük kamuoyunun bilgisine,

Bugün muhtelif mecralarda yayınlanan haberlerde, Kardökmak A.Ş. ve Karçel A.Ş. tasarrufunda bulunan KARDEMİR B grubu hisse senetlerinin mevzuata aykırı şekilde virman yapıldığına dair iddialar dile getirilmiştir.

Bahsedilen iddialar, 1 Kasım 2017 tarihinde yapılacak olan Kardemir A.Ş. Genel Kurulu öncesinde, tamamen kötü niyetli, yanıltıcı, spekülatif ve kasıtlı olarak gündeme getirilmektedir. Şirketimizin günümüze kadar gerçekleştirdiği tüm işlemler Türk Ticaret Kanununa, Sermaye Piyasası Kanununa ve ilgili diğer düzenleyici tüm mevzuatlara uygun şekilde gerçekleştirilmiş ve yetkili kurumlarca denetlenip uygun görülmüştür.

Uzun süredir şirketimiz ve yetkililerini yıpratmak amacı ile yalan ve asılsız şekilde haber yapan kişilere itibar edilmemesini saygılarımızla kamuoyunun bilgilerine sunarız."

Yorumlar (0)
1
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39