BULDUĞU CÜZDANIN SAHİBİNE ULAŞTI

Safranbolu'da bir inşaat firmasında kepçe operatörü olarak çalışan işçi, yolda bulduğu ve içinde yüklü miktarda para ve kredi kartları olan cüzd

banner108
Genel 15.07.2017, 15:55 15.07.2017, 15:55
57
BULDUĞU CÜZDANIN SAHİBİNE ULAŞTI
banner36

Safranbolu'da bir inşaat firmasında kepçe operatörü olarak çalışan işçi, yolda bulduğu ve içinde yüklü miktarda para ve kredi kartları olan cüzdanın sahibine ulaşarak teslim etti.

Safranbolu'da Çevrik Köprü mevkiinde çalıştığı inşaat firmasına gitmek için evden çıkan 39 yaşındaki işçi Zeki Alpboğa, yolun ortasında gördüğü cüzdanı alarak iş yerine getirdi.

Cüzdanı açan işçi, içinde 10 bin Türk Lirası, yaklaşık bin 500 Euro ve kredi kartlarını görünce firma sahibi Berhem Baykara'ya getirdi. Cüzdanın içindeki bir kartvizitten ve ehliyetten yola çıkan Baykara ve Alpboğa, sahibi N.Y.K'ye ulaştı.

Cüzdanın bulunduğunu öğrenen N.Y.K, Sakarya'da çantasını kaybettiğini, Karabük'e hiç gelmediğini, çantasının oraya nasıl ulaştığı hakkında bir fikrinin olmadığını, almak için en kısa sürede Karabük'e geleceğini geleceğini belirtti.

"Teslim edeceğim"

Alpboğa, yaptığı açıklamada, sabah işe giderken yolda bulduğu cüzdanı alarak hemen iş yeri yönetimine teslim ettiğini söyledi.

Cüzdanı hiç tereddüt etmeden teslim ettiğini anlatan Alpboğa, "Van'dan geldim. Ailem orada, gurbetteyim. 6 yıldır burada kepçe operatörlüğü yapıyorum. 2 bin 700 lira maaşla çalışıyorum. Kesinlikle parayı almayı düşünmedim. Çocuklarıma yediremem onu. Benim hakkım değil çünkü. İş yeri yönetimi sahibine ulaştı. Teslim edeceğim." diye konuştu.

İnşaat firması sahibi Berham Baykara ise işçisiyle onur duyduğunu ve kendisine teşekkür ettiğini belirterek, "Çantanın sahibine ulaştık, çok sevindiler. Buraya gelip paralarını alacaklar." dedi.

Yorumlar (0)
banner11
5
açık
banner17
banner18
banner39
banner74